Karta MiFare z nadrukiem

Karty MiFare z nadrukiem

Karty plastikowe z tagiem MiFare i nadrukiem w pełnej palecie CMYK. Karty MiFare służą jako klucz do drzwi, hasło do systemu, identyfikator potwierdzający tożsamość. Moduł MiFare umożliwia karcie bezprzewodową komunikację i wyposaża ją w możliwość zapisu na niej danych. Materiał z którego karty są wykonane – PVC – gwarantuje im wysoką wytrzymałość, nadruk CMYK zapewnia im przyjemny dla oka wygląd, a laminat którym są pokryte chroni nadruk przed nadmiernym ścieraniem.


technologia RFID w kartach plastikowych

O technologii RFID

Technologia RFID, z angielskiego Radio-frequency identification to technologia komunikacji bezprzewodowej wykorzystująca fale radiowe do transmisji danych między tagami RFID a czytnikami.

Tagi RFID to urządzenia elektroniczne o bardzo małej wielkości, zawierające mikroczip i antenę. Tagi te można naklejać, wtapiać i mocować na wiele sposobów na przedmiotach, opaskach, produktach lub w naszym przypadku – kartach plastikowych. Czytniki RFID natomiast, wykorzystując fale radiowe do komu+nikacji z tagami, odczytują z nich dane, a także zasilają je bezprzewodowo – tagi RFID to pasywne elementy, nie posiadają swego zasilania.

Technologia RFID jest powszechnie stosowana w wielu dziedzinach. W logistyce – do śledzenie przepływu towarów, w bezpieczeństwie – do zarządzania kontrolą dostęp i identyfikacji personelu, w handlu – tagi RFID są coraz częściej stosowane zamiast popularnych kodów kreskowych.


moduł MiFare - parametry

Tagi MiFare

Moduł (tag, transponder) MiFare zwykle to urządzenia elektroniczne o mikro rozmiarach, zawierające mikro układ elektroniczny i antenę. Transponder nie wymaga osobnego zasilania, umożliwia wymianę informacji z urządzeniem nadawczo-odbiorczym za pomocą fal radiowych, i zawiera najczęściej numer odczytywany po zbliżeniu karty do czytnika.

Karty zbliżeniowe MiFare wykorzystują wiele różnych modułów w zależności od wymagań . Obecnie najczęściej stosowane moduły Mifare to Mifare Classic 1KB, MiFare DESFire, Mifare Ultralight, MiFare Plus. Produkujemy również karty z modułami Unique EM 4100, Hitag, ATA. Moduły te różnią się od siebie pojemnością pamięci, częstotliwością pracy (125 kHz (LF) i 13.56 MHz (HF)), zastosowanymi zabezpieczeniami i zasięgiem pracy. Pomimo tych różnic, bazowe parametry tagów MiFare są standaryzowane, i są definiowane przez międzynarodowy standard ISO 14443.


karty plastikowe z modułami MiFare

Karty i identyfikatory plastikowe MiFare

Karty plastikowe z tagiem Mifare znajdują zastosowanie w przeróżnych branżach:

  • karty dostępowe MiFare – to najczęstsze zastosowanie, karty z tymi modułami są niezbędnym elementem systemu kontroli dostępu do urządzeń lub pomieszczeń
  • karty hotelowe – karty MiFare w branży hotelowej spełniają funkcję elektronicznego klucza.
  • identyfikatory MiFare – dzięki modułowi MiFare identyfikator znajdzie zastosowanie w systemach rejestracji czasu pracy, lub jako zbliżeniowa legitymacja
  • karty miejskie – karta z tagiem MiFare będzie służyć jako karta dostępu do usług publicznych, np. jako karta czytelnika do biblioteki a nawet jako bilet.


Karty z modułem MiFare to uniwersalne narzędzie wykorzystywane w bardzo wielu branżach. Jeśli nie jesteś pewien jaki moduł MiFare jest dla ciebie odpowiedni, zachęcamy do kontaktu, chętnie pomożemy dobrać właściwy moduł. Zachęcamy również do dalszego zapoznania się z naszą ofertą i wieloma opcjami druku kart jakie oferujemy. Jeśli chciałbyś poznać cenę produkcji kart MiFare, skorzystaj z formularza wyceny kart, podając ilość karty które chcesz zamówić (minimalna ilość 200szt), kolorystykę (CMYK i/lub Pantone), i oczywiście wymagany moduł MiFare. Opcjonalnie, wskaż dodatkowe opcje personalizacji i zabezpieczeń które chciałbyś by twe karty posiadały.