hot-stamping

opcje wykonania

opcje wykonania
hot-stamping

Karty plastikowe z hot-stampingiem

Hot-stamping, znany również jako tłoczenie na gorąco, to wyjątkowo dekoracyjna forma druku na kartach plastikowych. Polega na nałożeniu srebrnej, złotej lub kolorowej metalicznej folii na powierzchnię karty. Wynikowy nadruk tworzy błyszczące, ozdobne wykończenie. Dzięki swojej technicznej prostocie i niezwykle dekoracyjnemu efektowi, tłoczenie na gorąco jest preferowanym wyborem w celu dodania kartom plastikowym wyjątkowej elegancji.karty podarunkowa z hot-stamping drukiem

Tłoczenie na gorąco to popularna technika drukowania stosowana w różnych gałęziach przemysłu w celu dodawania metalicznej folii do powierzchni takich jak papier, plastik, skóra i tkanina. Proces ten polega na poddaniu specjalnej folii działaniu ciepła i nacisku, przeniesieniu jej na podłoże i wytworzeniu błyszczącego, dekoracyjnego wykończenia. Tłoczenie na gorąco jest cenione za możliwość uszlachetniania opakowań produktów, etykiet, okładek książek i materiałów promocyjnych przyciągającymi wzrok projektami.

karty plastikowe z hot-stamping drukiem

Zastosowania hot-stampingu w kartach plastikowych

Hot-stamping jest doskonałą metodą, by dodać atrakcyjnego wyglądu kartom, których przeznaczeniem jest właśnie reprezentowanie oferty prestiżowej firmy. Przykładami mogą być np.:

  • karty VIP – metalicznie błyszczący element podkreśli wyjątkowość karty
  • karty podarunkowe o wysokim nominale – element dekoracyjny, jak np. wstążka prezentowa lub nominał karty, wykonane tą techniką, uwypuklą efekt „premium” karty
  • karty klienta ekskluzywnych sklepów – logo lub nazwa firmy, wykonane hot-stampingiem, sprawią, że karta będzie wyglądać równie ekskluzywnie
  • luksusowe wizytówki – wzór ilustrujący usługę, motto wykonane ozdobną czcionką w stylu podpisu ręcznego, podkreślą luksusowy poziom oferowanych usług.

Warto wspomnieć, że hot-stamping, oprócz funkcji ozdobnej, może być również stosowany jako element zabezpieczający kartę przed podrobieniem. Technika ta wymaga specjalnych maszyn i nie jest możliwa do wykonania zwykłymi drukarkami do kart plastikowych, więc z powodzeniem może być stosowana jako element chroniący kartę przed fałszerstwem.karta podarunkowa hot-stamping nadruk

Hot-stamping – aspekty techniczne

Hot-stamping może być wykonany dwoma głównymi kolorami: srebrnym i złotym. Na życzenie, można wykonać go również folią w kolorze różowym, miedzianym, niebieskim i różne odcienie złota.

Przygotowanie projektu
Ponieważ główna grafika karty jest nakładana drukiem offsetowym, a hot-stamping inną techniką, niezbędne będą dwa projekty. Jeden powinien zawierać grafikę do druku offsetowego, a drugi – tylko elementy do hot-stampingu, wykonane w kolorze czarnym, tzw. 100% czerni (K). Pełne informacje na temat przygotowywania projektów kart znajdziesz w specyfikacji technicznej na stronie: plik do pobrania.Logo, nazwa firmy, wybrany kształt lub hasło reklamowe wykonane metalicznym wykończeniem zdecydowanie wyróżnią kartę, będą bardzo efektownym i wizualnie atrakcyjnym elementem na karcie. Wszystkie karty, które wręcz wymagają ekskluzywnego wyglądu – karty VIP, podarunkowe lub luksusowe wizytówki – z powodzeniem mogą użyć tej metody druku, by uszlachetnić swój wygląd.

Zachęcamy również do zapoznania się z innymi metodami druku dodającymi kartom efektu ekskluzywności – druk metaliczny, lakier punktowy i materiał kolorowy. Zapraszamy do kontaktu, by omówić techniczne aspekty druku techniką hot-stampingu. Wysyłając natomiast formularz wyceny, możesz poznać przybliżone koszty wykonania takich kart – zaznacz w formularzu podstawowe parametry zamówienia – nakład i kolorystykę, zostawiając w komentarzu informację o druku hot-stampingiem.

Opcje wykonania
Druk widoczny w UV / IR
Hologram
Nietypowe kształty i rozmiary
Breloczki do odłamania
Zdrapka
Grawerowanie laserowe
Moduł zbliżeniowy
Otwory / dziurki
Miejsce na podpis
hot-stamping
Materiał przezroczysty
Laminat kart plastikowych
Materiał kolorowy
Podkłady metaliczne
Embossing (tłoczenie)
Zapach (np. kawy)
Pasek magnetyczny
Kod kreskowy
Materiał ekologiczny
Lakier wybiórczy błyszczący lub matowy
Pamięć chip