hologram

opcja wykonania

opcja
wykonania

Karty z hologramem

Hologram to nic innego jak trójwymiarowy obraz powstały w wyniku nałożenia na siebie kilku warstw obrazów. Przy tym należy pamiętać, że podczas powstawania hologramu zapisuje nie tylko modulację amplitudy, ale też odnotowuje się zmiany fazy fali świetlnej.

KARTY Z HOLOGRAMEM

Hologram może zawierać różne efekty, np.:

  • animację ruchu
  • gradient
  • mikrotekst
  • efekt flip-flop
  • efekt 2D/3D

Hologram pełni dwie funkcje:

  • Jako element zabezpieczający kartę plastikową przed próbą fałszerstwa. Oryginalność karty plastikowej jest uwiarygadniana przymocowanym hologramem, którego podrobienie jest znacznie trudniejsze i kosztowniejsze niż druk samej karty plastikowej.
  • A także jako element dekoracyjny, podnoszący prestiż karty, np. klubowej, VIP-owskiej.

Hologramy mogą występować jako naklejki samoprzylepne lub też na foliach metalizowanych, aplikowanych na zabezpieczany przedmiot z użyciem technologii hot-stamping. Poniżej przedstawiamy kluczowe różnice pomiędzy obiema formami hologramów.

HOLOGRAM NAKLEJKA CZY HOLOGRAM TŁOCZONY NA GORĄCO?

Wyróżniamy dwie metody aplikacji hologramu:

  • hologram w formie naklejki
  • hologram tłoczony na gorąco

Hologram naklejka

Hologram w formie naklejki może być aplikowany maszynowo u nas w drukarni lub ręcznie przez klienta. Produkcja hologramów generalnie pozwala na dostarczenie ich w rolce lub arkuszach. Jeśli wolisz samodzielnie naklejać na kartach hologramy, dostarczymy Ci je w odpowiedniej formie.

Na zdjęciu karta plastikowa z naklejonym hologramem. Jest to hologram standardowy z nadrukowanym logo.

Hologram tłoczony na gorąco

Hologram w technologii hot-stamping-u jest nakładany tylko maszynowo poprzez dociśnięcie matrycą folii holograficznej do powierzchni karty. Czynność wymaga dodatkowo odpowiedniej temperatury, aby hologram trwale wtopił się w laminat.

Na zdjęciu karta z hologramem wgrzewanym w kartę. Na plastik hologram został umieszczony maszynowo.

WZÓR HOLOGRAMU

Dla obu metod aplikacji istnieją standardowe wzory hologramu, dzięki czemu cena naklejki lub folii do hot-stampingu jest stosunkowo niska. Oczywiście jest możliwość zamówienia indywidualnego hologramu, natomiast wiąże się to z dużymi kosztami, co jest całkowicie nieopłacalne w przypadku małych zamówień.

Przykładowo hologram tłoczony z indywidualnym wzorem wymaga zamówienia minimum 10000 m2, przy czym cena za jeden metr kwadratowy to kilka złotych. Dodatkowo dochodzi długi czas oczekiwania na produkcję takiej folii.

Podobnie jest z indywidualnymi hologramami w formie naklejki. W takim przypadku minimalne zamówienie to 20 000 sztuk. Czas realizacji hologramów jest również zwiększony o dodatkowych 5-6 tygodniu w związku z koniecznością oczekiwania na matrycę.

HOLOGRAM NA TLE STANDARDOWYM CZY NA ZAMÓWIENIE?

Z doświadczenia wiemy już, że hologramy ze standardowym tłem są bardzo dobrym rozwiązaniem w szczególności, gdy potrzebujesz od 200 do kilku tysięcy sztuk. 

Na naklejce można dodatkowo nadrukować logo firmy, numerację, np. w kolorze srebrnym lub czarnym. Dzięki temu hologram staje się unikalny.

Dla hologramów tłoczonych na gorąco można przygotować matrycę z indywidualnym logo. Należy jednak pamiętać, że owe logo nie będzie nadrukowane, ale „wykrojone” z tła folii holograficznej.

Pamiętaj, że jako producent hologramów zawsze doradzamy w wyborze odpowiedniego hologramu. Możesz liczyć na nasze pełne wsparcie techniczne bez znaczenia, czy zamawiasz 200 czy 200 000 kart z hologramem.

Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej. Odpowiemy na każde Twoje pytanie.

Opcje wykonania
Nadruk na kartach plastikowych
Lakier wybiórczy błyszczący lub matowy
Materiał ekologiczny
Laminat kart plastikowych
Druk widoczny w UV / IR
Moduł zbliżeniowy
Miejsce na podpis / pasek do podpisu
Breloczki do odłamania
Nietypowe kształty i rozmiary
Zapach (np. kawy)
Hologram
Pasek magnetyczny
Podkłady metaliczne
Materiał kolorowy
Kod kreskowy
Materiał przeźroczysty
Otwory / dziurki
Pamięć chip
Zdrapka
Embossing (tłoczenie)