hologram

opcja wykonania

opcja
wykonania

Karty z hologramem

Hologram to nic innego jak trójwymiarowy obraz powstały w wyniku nałożenia na siebie kilku warstw obrazów. Przy tym należy pamiętać, że podczas powstawania hologramu zapisuje nie tylko modulację amplitudy, ale też odnotowuje się zmiany fazy fali świetlnej.

KARTY Z HOLOGRAMEM

Hologram może zawierać różne efekty, np.:

  • animację ruchu
  • gradient
  • mikrotekst
  • efekt flip-flop
  • efekt 2D/3D

Hologram pełni dwie funkcje:

  • Jako element zabezpieczający kartę plastikową przed próbą fałszerstwa. Oryginalność karty plastikowej jest uwiarygadniana przymocowanym hologramem, którego podrobienie jest znacznie trudniejsze i kosztowniejsze niż druk samej karty plastikowej.
  • A także jako element dekoracyjny, podnoszący prestiż karty, np. klubowej, VIP-owskiej.

Hologramy mogą występować jako naklejki samoprzylepne lub też na foliach metalizowanych, aplikowanych na zabezpieczany przedmiot z użyciem technologii hot-stamping. Poniżej przedstawiamy kluczowe różnice pomiędzy obiema formami hologramów.

HOLOGRAM NAKLEJKA CZY HOLOGRAM TŁOCZONY NA GORĄCO?

Wyróżniamy dwie metody aplikacji hologramu:

  • hologram w formie naklejki
  • hologram tłoczony na gorąco

Hologram naklejka

Hologram w formie naklejki może być aplikowany maszynowo u nas w drukarni lub ręcznie przez klienta. Produkcja hologramów generalnie pozwala na dostarczenie ich w rolce lub arkuszach. Jeśli wolisz samodzielnie naklejać na kartach hologramy, dostarczymy Ci je w odpowiedniej formie.

Na zdjęciu karta plastikowa z naklejonym hologramem. Jest to hologram standardowy z nadrukowanym logo.

Hologram tłoczony na gorąco

Hologram w technologii hot-stamping-u jest nakładany tylko maszynowo poprzez dociśnięcie matrycą folii holograficznej do powierzchni karty. Czynność wymaga dodatkowo odpowiedniej temperatury, aby hologram trwale wtopił się w laminat.

Na zdjęciu karta z hologramem wgrzewanym w kartę. Na plastik hologram został umieszczony maszynowo.

WZÓR HOLOGRAMU

Dla obu metod aplikacji istnieją standardowe wzory hologramu, dzięki czemu cena naklejki lub folii do hot-stampingu jest stosunkowo niska. Oczywiście jest możliwość zamówienia indywidualnego hologramu, natomiast wiąże się to z dużymi kosztami, co jest całkowicie nieopłacalne w przypadku małych zamówień.

Przykładowo hologram tłoczony z indywidualnym wzorem wymaga zamówienia minimum 10000 m2, przy czym cena za jeden metr kwadratowy to kilka złotych. Dodatkowo dochodzi długi czas oczekiwania na produkcję takiej folii.

Podobnie jest z indywidualnymi hologramami w formie naklejki. W takim przypadku minimalne zamówienie to 20 000 sztuk. Czas realizacji hologramów jest również zwiększony o dodatkowych 5-6 tygodniu w związku z koniecznością oczekiwania na matrycę.

HOLOGRAM NA TLE STANDARDOWYM CZY NA ZAMÓWIENIE?

Z doświadczenia wiemy już, że hologramy ze standardowym tłem są bardzo dobrym rozwiązaniem w szczególności, gdy potrzebujesz od 200 do kilku tysięcy sztuk. 

Na naklejce można dodatkowo nadrukować logo firmy, numerację, np. w kolorze srebrnym lub czarnym. Dzięki temu hologram staje się unikalny.

Dla hologramów tłoczonych na gorąco można przygotować matrycę z indywidualnym logo. Należy jednak pamiętać, że owe logo nie będzie nadrukowane, ale „wykrojone” z tła folii holograficznej.

Pamiętaj, że jako producent hologramów zawsze doradzamy w wyborze odpowiedniego hologramu. Możesz liczyć na nasze pełne wsparcie techniczne bez znaczenia, czy zamawiasz 200 czy 200 000 kart z hologramem.

Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej. Odpowiemy na każde Twoje pytanie.

Opcje wykonania

Nietypowe kształty i rozmiary
Breloczki do odłamania
Moduł zbliżeniowy
Kod kreskowy
Materiał ekologiczny
Miejsce na podpis / pasek do podpisu
Materiał przeźroczysty
Pasek magnetyczny
Laminat kart plastikowych
Zdrapka
Pamięć chip
Materiał kolorowy
Lakier wybiórczy błyszczący lub matowy
Podkłady metaliczne
Inne usługi
Hologram
Zapach (np. kawy)
Nadruk na kartach plastikowych
Otwory / dziurki
Druk widoczny w UV / IR
Embossing (tłoczenie)