transparentny

opcja wykonania – materiał

opcja
wykonania

Karty przezroczyste

Plastikowe karty przezroczyste drukowane są na transparentnym PVC, który jest tak samo wytrzymały
jak biały czy kolorowy materiał. Karty mogą być przezroczyste w całości lub częściowo,
co pozwala uzyskać bardzo oryginalne efekty projektowe.

MATERIAŁ PRZEZROCZYSTY

W naszej drukarni korzysta się zazwyczaj z białych arkuszy PVC, jednak mamy też inne opcje podłoża dla kart plastikowych.
Na tej stronie dowiesz się co nieco o materiale przezroczystym, m.in. do jakich kart go używamy i jakie opcje dodatkowe możemy zastosować w produkcji transparentnych kart.

Najczęściej materiał przezroczysty jest wykorzystywany do produkcji wizytówek, które w efekcie stają się ekskluzywną reklamą firmy i korzystnie wpływają na jej wizerunek. Karta przeźroczysta może zawierać różne elementy dodatkowe, które stosujemy w standardowych kartach: np. zadruk brokatowy, hologram czy lakier wybiórczy.

Należy pamiętać, że do wydruku technologią offsetową Twojego podstawowego projektu używamy palety składającej się z czterech kolorów: niebieskiego, różowego, żółtego i czarnego (w skrócie z angielskiego CMYK). Niemożliwe jest uzyskanie z tych kolorów barwy białej. Dodatkowo farby nie są w 100% kryjące, czyli same w sobie są delikatnie transparentne.

Materiał przezroczysty może być laminowany błyszcząco lub matowo. Przy laminacji matowej chropowatej możemy uzyskać tzw. efekt zamarzniętego plastiku, tzw. efekt szronionej powierzchni („frosted”).

Poniższa karta to przykład użycia zadruku offsetowego (CMYK), sitodrukowego (biały podkład pod pszczółką) i laminacji matowej.

Jeśli w Twoim projekcie znajdują się jakiekolwiek białe elementy, to przyjmą one barwę podkładu (plastiku).

Mamy jednak sposób na uzyskanie bieli oraz, tym samym, większego stopnia krycia. Kolor biały możemy nałożyć na plastik przezroczysty w innym dziale naszej firmy za pomocą maszyny sitodrukarskiej.

Wiąże się to oczywiście z koniecznością pasowania ze sobą obu technik druku, trzeba mieć więc na uwadze odpowiednie przygotowanie plików do druku. Służymy wsparciem technicznym, więc skontaktuj się z nami w przypadku pytań.

Poniżej pokazujemy, w jaki sposób należy przygotować pliki, aby uzyskać kartę z pszczółką :).

Jak widzisz, przygotowano dwa pliki: osobny dla offsetu i osobny dla białej farby z sitodruku. Pliki powinny być przygotowane najlepiej w PDF, w krzywych i koniecznie zawierać tzw. spady, czyli grafikę powiększoną o min. 1,5 mm z każdej strony. Spady te zostaną odcięte podczas procesu wykrawania kart z arkusza.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą specyfikacją dostępną tutaj.

Opcje wykonania
Laminat kart plastikowych
Hologram
Nadruk na kartach plastikowych
Materiał ekologiczny
Otwory / dziurki
Breloczki do odłamania
Pasek magnetyczny
Miejsce na podpis / pasek do podpisu
Moduł zbliżeniowy
Podkłady metaliczne
Pamięć chip
Lakier wybiórczy błyszczący lub matowy
Materiał przeźroczysty
Embossing (tłoczenie)
Nietypowe kształty i rozmiary
Zapach (np. kawy)
Kod kreskowy
Zdrapka
Druk widoczny w UV / IR
Materiał kolorowy