zbliżeniowy

opcja wykonania – moduł

opcja
wykonania

Plastikowe karty z modułem zbliżeniowym

Karty plastikowe z modułem zbliżeniowym

Moduł zbliżeniowy to chip z anteną umieszczony wewnątrz zalaminowanej karty. Moduł ten umożliwia wymianę zapisanej na nim informacji z urządzeniem nadawczo-odbiorczym za pomocą fal radiowych.


karta plastikowa z modułem zbliżeniowym

Moduły zbliżeniowe RFID

Moduł zbliżeniowy to chip elektroniczny z anteną, znany ogólnie jako moduł RFiD lub transponder, umieszczony wewnątrz karty plastikowej. Zamontowany transponder umożliwia wymianę informacji z urządzeniem nadawczo-odbiorczym za pomocą fal radiowych.

Oprócz komunikacji radiowej, moduł RFiD umożliwia również zapisanie na nim informacji. Najczęściej zawiera numer odczytywany po zbliżeniu karty do czytnika. Moduł taki współpracuje z systemem odczytu, dlatego musi być odpowiednio dobrany do posiadanego systemu.

Moduły zbliżeniowe nie potrzebują wewnętrznego źródła zasilania. Energię, za pomocą fal radiowych, dostarcza im czytnik. Proces komunikacji poprzedza faza ładowania transpondera. Antena urządzenia nadawczo-odbiorczego emituje falę elektromagnetyczną o czasie trwania od 15 do 50 milisekund. Zgromadzona w transponderze energia zostaje wykorzystana do przesłania informacji do urządzenia nadawczo – odbiorczego. Czas przesłania informacji wynosi do 18 milisekund.

Dopuszczalna odległość między kartą a urządzeniem nadawczo – odbiorczym zależy w największym stopniu od typu zastosowanie anteny i w większości przypadków dochodzi do 8 cm.

Istnieje wiele modułów zbliżeniowych, różniących się głównie pojemnością pamięci, rodzajem zabezpieczeń, częstotliwością i zasięgiem pracy. Obecnie najczęściej wykorzystywane moduły zbliżeniowe do kart plastikowych to Unique EM 4100 i Mifare Classic 1 KB.

Moduł Unique EM 4100 – specyfikacja

 • tylko do odczytu
 • częstotliwość pracy: 125 kHz (niska)
 • pamięć: 64 bity
 • 64-bitowy unikalny numer seryjny

Moduł Mifare Classic 1 KB – specyfikacja

 • do odczytu i zapisu
 • częstotliwość pracy: 13,56 MHz
 • pamięć całkowita: 1 kbajt (wysoka)
 • kodowanie danych
 • definiowalny przez użytkownika dostęp do każdego bloku pamięci
 • opcja umieszczenia do 16 różnych aplikacji w module
 • unikalny numer seryjny


Karty zbliżeniowe wykonywane są według normy ISO 14443. W naszej ofercie znajdziesz także inne popularne moduły zbliżeniowe: Mifare Desfire, Mifare Ultralight, Mifare Plus, Hitag, ATA a także popularne moduły do współpracy ze smartfonami – moduły NTAG.

Jeśli nie jesteś pewien który typ wybrać, sprawdź specyfikację swojego czytnika lub skontaktuj się z nami. Z chęcią pomożemy dobrać odpowiedni moduł. Jeśli chciałbyś poznać cenę produkcji kart zbliżeniowych, skorzystaj z formularza wyceny, podając ilość kart, kolorystykę, rodzaj personalizacji i oczywiście wybrany moduł zbliżeniowy.

Opcje wykonania
Zapach (np. kawy)
Otwory / dziurki
Nietypowe kształty i rozmiary
Miejsce na podpis
Kod kreskowy
Laminat kart plastikowych
Druk widoczny w UV / IR
Materiał ekologiczny
Pasek magnetyczny
Hologram
Podkłady metaliczne
Embossing (tłoczenie)
Lakier wybiórczy błyszczący lub matowy
Zdrapka
Materiał kolorowy
Breloczki do odłamania
Moduł zbliżeniowy
Pamięć chip
Materiał przezroczysty