Produkcja  kart  plastikowych

Misją firmy Polskie Karty jest dostarczenie Państwu niezawodnych, efektywnych i nowoczesnych produktów z zakresu kart plastikowych. Ich wysoki standard jakości, precyzja wykonania, innowacyjność i wprowadzanie najnowszych rozwiązań nieustanie powiększają Państwa satysfakcję.

O firmie Polskie Karty

Nasza firma powstała w 1995 roku i rozpoczęła swoją działalność jako drukarnia offsetowa. Kilka lat później rozpoczęliśmy druk kart plastikowych, do końca 2020 roku wyprodukowaliśmy ponad 150 milionów kart.

Obecnie jesteśmy jednym z czołowych bezpośrednich producentów kart plastikowych w Polsce i Europie. W 2013 roku otrzymaliśmy tytuł „Lider Rynku” oraz Eurolider w kategorii „Najlepszy Produkt – Karty Plastikowe.” W 2011 roku wzbogaciliśmy nasz park maszynowy, dzieki czemu posiadamy obecnie zaawansowane możliwości druku kart, o potencjale produkcyjnym do 3 milionów kart miesięcznie.

Naszymi klientami są firmy i koncerny polskie i zagraniczne jak również firmy makro i mikro działające na europejskim, amerykańskim oraz azjatyckim rynku.

Produkty oferowane przez naszą firmę spełniają najważniejsze i najbardziej prestiżowe normy jakości krajowe i międzynarodowe, w tym:

  • ISO 7810: laminowane karty plastikowe o formacie 86×54 mm i grubości 0,76 mm
  • ISO 7811: laminowane karty plastikowe magnetyczne, z paskiem LoCo lub HiCo
  • ISO 14443: laminowane karty zbliżeniowe (RFID)
  • ISO 7816: laminowane karty procesorowe, chipowe, stykowe



Załoga

W naszym przedsięwzięciu biorą udział ludzie związani z firmą od samych początków jej istnienia. Towarzyszy nam ich wiedza, doświadczenie i umiejętności. Na obecną chwilę zatrudniamy ok. 30 osób. Nasza załoga to wysokiej klasy drukarze, doświadczeni pracownicy kontroli jakości oraz najmilsi pracownicy obsługi klienta.

Bez lojalnych i doświadczonych pracowników firma nie rozwinęłaby się do obecnego poziomu, dlatego przywiązujemy dużą wagę do ich rozwoju osobistego i podnoszenia kwalifikacji zawodowych.

Odpowiedzialność społeczna

Coraz częściej słyszymy o tym, że nasza planeta zagrożona jest zwiększającą się ilością odpadów. Plastik, który trafia do oceanów wyrządza poważne szkody wszelkim organizmom wodnym. Dlatego do swej oferty wprowadziliśmy opcję produkcji kart z materiału ekologicznego, dzięki czemu karty te są przyjazne środowisku.

Certyfikaty i osiągnięcia


W 2023, nasza firma zdobyła tytuł „Gazele Biznesu” 2023 – w kategorii najdynamiczniej rozwijających się firm z sektora MŚP. Gazele Biznesu to najstarszy, najbardziej wiarygodny i najpopularniejszy ranking małych i średnich firm w Polsce. „Puls Biznesu” organizuje go nieprzerwanie od 2000 r., analizuje najbardziej obiektywne kryteria – wyniki finansowe. Udział w rankingu oznacza, że firma należy do elity małych i średnich firm – nie tylko dynamicznie się rozwija, ale jest także wiarygodna, transparentna i w dobrej kondycji finansowej.

Polskie Karty - Gazele biznesu 2023



Nasza rzetelność i uczciwość wobec klientów i firm partnerskich została potwierdzona przez program „Rzetelna Firma”, prowadzonym pod patronatem Krajowego Rejestru Długów. W programie tym uczestniczymy nieprzerwalnie od 2009.

W 2014 roku nasza drukarnia dołączyła do Europejskiej Sieci Artykułów Promocyjnych (PSI). Tym samym jesteśmy w gronie sprawdzonych europejskich dostawców produktów marketingowych. Nasze produkty były regularnie prezentowane na targach PSI w Düsseldorf w latach 2015-2020.

Dotacje EU



Wzrost konkurencyjności firmy Polskie Karty poprzez zakup maszyn do działów druku, laminacji i personalizacji kart plastikowych.
Projekt: Małopolski Regionalny Program Operacyjny na lata 2007-2013; Działanie: 2.1: Rozwój i podniesienie konkurencyjności przedsiębiorstw.

Udział w targach „Innowacje dla Małopolski” przy dofinansowaniu ze środków funduszy Unii Europejskiej. Program: Operacyjny Kapitał Ludzki.

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego „Tarcza Finansowa 1.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm”, udzieloną przez PFR SA.
Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego „Tarcza Finansowa 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm”, udzieloną przez PFR SA.