zdrapka

opcja wykonania

opcja
wykonania

Karty ze zdrapką

PIN, numer nagrody lub kod promocyjny. W zdrapce możesz zapisać dowolną treść – promocyjną lub funkcjonalną, zdrapka może służyć również jako zabezpieczenie karty. Zdrapka na karcie plastikowej to specjalna warstwa, która zakrywa pole, na którym znajdują się informacje widoczne dopiero po usunięciu warstwy zewnętrznej zdrapki.


karta plastikowa ze zdrapką - sekretny kod

Karty ze zdrapką – możliwości

Zdrapkę najczęściej można umieszcza się na kartach prezentowych, rabatowych, lojalnościowych, w kuponach konkursowych i loteryjnych. W zdrapce drukuje się najróżniejsze treści:
– PIN / kod aktywacyjny
– nazwę lub numer wygranej / nagrody
– numer kontrolny
– rabat lub kod promocyjny.
Co więcej, istnieje również możliwość personalizacji zdrapki – każda karta może się różnić napisem pod zdrapką. Nasze zdrapki są tak wykonane, aby bez trudu można byłoby je zdrapać. Są też na tyle trwałe, że nie ulegną samoistnemu czy przypadkowemu uszkodzeniu.
Na zdjęciu przykład karty z kodem losowym znajdującym się pod zdrapką.

karta plastikowa ze zdrapką nakładana termodrukiem
karta plastikowa  ze zdrapką naklejaną

Zdrapki – rodzaje i technologie wykonania

Zdrapki na kartach wykonuje się dwoma głównymi technikami:

  • termodruk – zdrapka nakładana termodrukiem z taśmy i odbywa się poprzez wgrzanie folii w kartę,
  • naklejanie zdrapka nakładana jest maszynowo w formie naklejki.

W zależności od wybranej techniki, zdrapki będą nieco różnić się wyglądem. Na pierwszym zdjęciu widać zdrapkę nadrukowaną, na kolejnym – naklejoną.


Karty ze zdrapką – techniczne aspekty

Zamawiają karty ze zdrapkami, należy pamiętać o kilku aspektach druku zdrapek:

  • Wielkość zamówienia. Metodę nakładania zdrapki na kartach wybiera się w zależności od wielkości zamówienia. Wynika to z opłacalności i wydajności każdej z metod. Przy zamówieniach od 200 do ok. 30 000 sztuk, rekomendowaną metodą jest termodruk. Dla większych zamówień (ponad 30 000 sztuk) zalecamy użycie zdrapki w formie naklejki.
  • Zdrapka z termodruku może mieć dowolną wielkość i kształt. Dzięki temu możliwe jest wykonanie zdrapki, np. w formie koła, serca, kwadratu itd. Jednak ze względu na ograniczenie technologiczne nie można pokryć zdrapką całej powierzchni karty.
  • Naklejana zdrapka może mieć tylko jeden standardowy format i kształt, czyli prostokąt o wielkości 8×20 mm z zaokrąglonymi rogami. Możliwe jest jednak nieznaczne dopasowanie zdrapki naklejanej do wymagań zmówienia.
  • Produkcja kart ze zdrapką odbywa się w czasie ok. 12 dni roboczych. Dokładny czas realizacji uzależniony jest od ilości kart i innych opcji dodatkowych.
  • Na karcie można umieścić kilka zdrapek, drukując w każdej zdrapce inne dane.Zdrapki to doskonały sposób by uatrakcyjnić karty, zabezpieczyć je, lub sprawić niespodziankę klientom. Skontaktuj się z naszymi konsultantami by omówić zastosowanie techniki druku zdrapek na twoich kartach. Lub skorzystaj z formularza wyceny by poznać przybliżony koszt wykonania kart ze zdrapką.

Opcje wykonania
Podkłady metaliczne
Pasek magnetyczny
Laminat kart plastikowych
Materiał ekologiczny
Otwory / dziurki
Pamięć chip
Lakier wybiórczy błyszczący lub matowy
Zapach (np. kawy)
Druk widoczny w UV / IR
Breloczki do odłamania
Miejsce na podpis
Embossing (tłoczenie)
Hologram
Materiał przezroczysty
Zdrapka
Moduł zbliżeniowy
Kod kreskowy
Materiał kolorowy
Nietypowe kształty i rozmiary