kolorowy

opcja wykonania – materiał

opcja
wykonania

Karty plastikowe na kolorowym materiale

Nadruk na kartach z białego plastiku to już nie jedyna opcja w druku kart. Karty można również wykonać na materiale kolorowym, dzięki czemu karty nabierają wyjątkowego wyglądu.

Kolorowy PVC

Materiał kolorowy do druku kart to plastik barwiony w masie pigmentem o odpowiednim kolorze. Karty wydrukowane na takim materiale mocno odróżniają się od standardowych kart z białymi krawędziami, zyskują unikalny wygląd, dlatego materiał kolorowy jest często wybierany do druku prestiżowych kart klubowych, VIP lub ekskluzywnych wizytówek.

W naszej ofercie znajdują się trzy kolory plastiku: złoty, srebrny i czarny.
Poniższe zdjęcie pokazuje zestawienie białego, srebrnego, czarnego i złotego materiału do produkcji kart plastikowych.

karty kolorowe krawędzie - zestawienie

Złoty, srebrny i czarny – możliwości

Czarny PVC jest idealnie nasycony, głęboki i jednolity. Złoty i srebrny PVC mają natomiast kolory zbliżone do czystych metalicznych kolorów Pantone. Powierzchnia karty nie będzie zatem zawierać drobinek brokatu, lecz gładką i żywą barwę. Wspomniane materiały (poza standardowym białym) nie występują w wersji ekologicznej (więcej o kartach wykonanych z eko materiału). Nie można też przy ich użyciu wykonać kart zbliżeniowych.

Należy również pamiętać, że istnieją pewne ograniczenia w technologii zadruku czarnego, złotego i srebrnego PVC. Farby, których używamy nie są w 100% kryjące, co wiąże się z koniecznością zastosowania białego poddruku w większości przypadków.

karta plastikowa - złote krawędzie
Przykład karty klubowej ze złotymi krawędziami i prosty zadrukiem w kolorze czarnym z wybraniem w projekcie tak, aby częściowo było widać złote podłoże. Na tej karcie umieściliśmy także złoty pasek magnetyczny HiCo, który idealnie komponuje się z całością.
karta plastikowa przezroczysta - srebrne krawędzie
Ponieważ kolorowy materiał posiada te same właściwości, co biały i przezroczysty, można je ze sobą łączyć tworząc tym samym ciekawe karty.
Powyżej przykład karty wykonanej z połączenia srebrnego i przezroczystego PVC. Transparentny arkusz został zadrukowany offsetem (wstążka) i brokatowym wzorem. Dzięki temu uzyskaliśmy delikatny efekt głębi wynikający z różnicy poziomów poszczególnych warstw. Mimo że plastik i brokat są w jednym kolorze, to srebrny materiał odróżnia się odcieniem.

Na kartach wykonanych z plastiku barwionego w masie nadal drukować dodatkowe zdobieniami, jak np. lakier wybiórczy, hot-stamping, hologram, pasek magnetyczny lub kod kreskowy. Dzięki temu możliwym jest uzyskanie ciekawych i przyciągających wzrok efektów i dodatkowej funkcjonalności.

Opcje wykonania
Breloczki do odłamania
Materiał kolorowy
Miejsce na podpis
Pamięć chip
Druk widoczny w UV / IR
Otwory / dziurki
Embossing (tłoczenie)
Pasek magnetyczny
Hologram
Podkłady metaliczne
Nietypowe kształty i rozmiary
Zdrapka
Laminat kart plastikowych
Zapach (np. kawy)
Materiał przezroczysty
Lakier wybiórczy błyszczący lub matowy
Materiał ekologiczny
Moduł zbliżeniowy
Kod kreskowy