kreskowy

opcja wykonania – kod

opcja
wykonania

Karty z kodem kreskowym

Kod kreskowy to najprostszy sposób zakodowania informacji na karcie. Informacje zakodowane są w postaci czarnych linii o różnej grubości. Informacje zawarte w kodzie odczytywane są przy pomocy skanera/czytnika.

KARTY Z KODEM KRESKOWYM

Poszukujesz kart z kodem kreskowym? Poniżej znajdziesz kilka naszych niezbędnych wskazówek.

Jaki kod kreskowy wybrać?

Odpowiedź jest prosta, ale zależy od tego, czy posiadasz już skaner/czytnik. Jeśli masz już urządzenie do czytania kodów, to zajrzyj do jego specyfikacji. Tam znajdziesz informację, jakie kody są obsługiwane. Większość nowoczesnych czytników czyta praktycznie wszystkie popularne kody kreskowe oraz kody QR.

NAJCZĘŚCIEJ SPOTYKANE RODZAJE KODÓW KRESKOWYCH

Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego urządzenia, to proponujemy Ci zastosowanie na kartach jednego z poniższych, najczęściej spotykanych kodów kreskowych:

kod 128

kod 39

EAN-13

EAN-8

ITF 2z5

PERSONALIZACJA KART KODEM KRESKOWYM

Jeśli chcesz, aby karty plastikowe posiadały losowe znaki w kodzie kreskowym, możemy wygenerować taką bazę z gwarancją, że żaden kod nie będzie powtórzony.

Alternatywnie możesz sam nadać kod kreskowy każdej karcie – jeśli na przykład chcesz zawrzeć w kodzie konkretne informacje. Wtedy musisz stworzyć bazę kodów, które wydrukujemy na Twoich kartach. To nic trudnego. Dalej opisujemy jak to zrobić.

Kody kreskowe składają się z ciągu znaków. Taki ciąg znaków powinien trafić do jednej kolumny w arkuszu kalkulacyjnym (jeden za drugim).

Ważne, aby pamiętać o tym, że niektóre kody zawierają określoną ilość znaków, np. kod EAN-13 składa się z 13 cyfr (12 cyfr możesz nadać sam, natomiast ostatnia, 13-ta cyfra jest generowana w naszym programie dzięki specjalnemu algorytmowi).

PRZYKŁADOWA BAZA DO PERSONALIZACJI KART KODEM KRESKOWYM DLA KODU EAN-13

Dla EAN-13 poprawna baza do personalizacji powinna wyglądać tak jak na zdjęciu. Każdy rekord odpowiada jednemu kodowi kreskowemu i zawiera 12 znaków. 13-ty znak w kodzie EAN-13 jest cyfrą kontrolną, którą my generujemy.

JAK PRZYGOTOWAĆ GRAFIKĘ DLA KARTY Z KODEM KRESKOWYM?

Znasz już pewnie naszą specyfikację projektowania karty. Wiedz, że musi składać się z kolorów CMYK i zawierać spady. Oprócz tego prosimy, aby w projekcie karty wyodrębnić białe pole pod kod kreskowy, żeby mógł on bez problemu zostać zeskanowany.

Minimalne rozmiary pól pod kod kreskowy:

  • EAN-13 szer. 40 mm, min. 32 mm
  • EAN-8 szer. 28 mm, min. 22 mm
  • kod-128 szer. 32 mm, min., 25 mm
  • kod-39 szer. 46 mm, min. 36 mm
  • ITF 2z5 szer. min. 22 mm

Wysokość w przypadku każdego kodu to 12 mm lub więcej, min. 10 mm (wysokość można dowolnie zmieniać, ale przy małej wysokości kreski kodu mogą być zbyt krótkie w stosunku do cyfr pod kodem).

SPECYFIKA POSZCZEGÓLNYCH RODZAJÓW KODÓW KRESKOWYCH

Dla kod-128, kod-39 oraz ITF 2z5 można przyjąć dowolną ilość cyfr, pamiętając jednak o tym, że długi numer rozszerza kod.
Kod EAN-13 ma stałą ilość 12 cyfr (plus trzynasta kontrolna wyliczana automatycznie) i dla niego należy podać zakres w formie 12 cyfrowej.
Kod EAN-8 ma stałą długość 7 cyfr (plus ósma kontrolna) i dla niego zakres należy podać w formie 7 cyfrowej.

Kody EAN-13 i EAN-8 zawsze mają cyfry pod kreskami,
natomiast kod-128, kod-39, ITF 2z5 mogą cyfry mieć lub same kreski bez cyfr.

Jeśli nie masz czytnika kodów kreskowych lub nie wiesz, jaki kod kreskowy powinien znaleźć się na Twojej karcie, skontaktuj się z nami. Pomożemy!

Zapoznaj się też z naszą galerią, która zawiera przykładowe karty lojalnościowe i podarunkowe z kodem kreskowym. Może któreś ze zdjęć zainspiruje Cię do stworzenia własnej unikalnej karty!

Opcje wykonania

Zapach (np. kawy)
Kod kreskowy
Breloczki do odłamania
Embossing (tłoczenie)
Nietypowe kształty i rozmiary
Miejsce na podpis / pasek do podpisu
Materiał kolorowy
Lakier wybiórczy błyszczący lub matowy
Laminat kart plastikowych
Otwory / dziurki
Zdrapka
Pasek magnetyczny
Hologram
Podkłady metaliczne
Pamięć chip
Druk widoczny w UV / IR
Inne usługi
Materiał przeźroczysty
Materiał ekologiczny
Moduł zbliżeniowy