podpis

opcja wykonania – miejsce na

opcja
wykonania

Karty z miejscem na podpis

Miejsce na podpis umożliwia naniesienie na kartę podpisu właściciela. Na karcie można także umieścić kilka powierzchni do pisania, co umożliwia bardziej rozbudowaną personalizację lub nanoszenie różnych danych w zależności od potrzeb.


Karty plastikowe z miejscem na podpis – podstawy i zastosowania

Pasek do podpisu to specjalny lakier, który umieszcza się w wybranym miejscu na karcie plastikowej. Dzięki temu lakierowi możliwym jest pisanie po karcie długopisem, ołówkiem i markerem. Jeśli na karcie laminowanej lub lakierowanej nie ma takiej dedykowanej warstwy paska, złożenie na karcie trwałego podpisu długopisem jest niemożliwe. Można ewentualnie napisać tekst markerem CD, ale tusz z markera i tak ulegnie rozmazaniu po krótkim czasie.

Pasek do podpisu może mieć różne kształty oraz rozmiary i znajdować się w dowolnym miejscu karty. Może nawet pokrywać całą powierzchnię karty, wówczas karta taka może być np. kuponem do odznaczania wykorzystanych już ofert. Najczęściej jednak miejsce do wpisywania danych wykonuje się w formie prostokąta z prostymi lub zaokrąglonymi rogami.zastosowania kart z miejscem na podpis

Zastosowanie kart z miejscem na podpis

Karty plastikowe z paskiem do podpisu mogą mieć szeroki zakres zastosowań w biznesie, np. jako:

  • karty podarunkowe z miejscem na wpisanie życzeń, lub kwoty do wykorzystania
  • karty członkowskie lub legitymacje z polami na uzupełnienie danych personalnych i podpis okaziciela karty
  • identyfikatory bagażowe z polami do wpisania danych kontaktowych (gdyby zgubił się bagaż, znalazca będzie miał kontakt do właściciela)
  • karty „w razie wypadku”, karty „SOS”, karty dawcy – oprócz miejsc na dane kontaktowe do najbliższych osób, można też umieścić pola do zaznaczania, czy jesteśmy chorzy, bierzemy lekarstwa, mamy uczulenia, itd.
  • zakładki do książek z miejscem na wpisanie ulubionych cytatów
  • identyfikatory dla zwierząt z polem na wpisanie danych właściciela pupila.

To tylko nieliczne z wielu zastosowań takich kart. Pasek do podpisu to bardzo powszechny dodatek i w wielu przypadkach z powodzeniem zastępuje personalizację wykonywaną maszynowo (np. termodrukiem). Jeśli potrzebujesz np. karty pacjenta, karty klubowe lub identyfikatory, ale nie chcesz ich zadrukowywać danymi personalnymi, paski do podpisu są doskonałym wyborem w tym przypadku.


Miejsce na podpis z zabezpieczeniem

W razie potrzeby, miejsce na podpis można dodatkowo zabezpieczyć przed próbą fałszerstwa – zmazania złożonego podpisu i wpisania swoich danych. Zabezpieczenie to polega na nałożeniu na pasek do podpisu warstwy specjalnego pigmentu, który uszkadza się po kontakcie, np. z gumką do mazania, zmywaczem lub innym środkiem, lub narzędziem.
Innymi słowy na pasku pokrytym takim lakierem można złożyć podpis, ale wszelkie próby zmazania tego podpisu, w bardzo widoczny sposób uszkodzą ten pasek. Jest to prosta ale popularna i dość skuteczna metoda zabezpieczenia kart z miejscem do podpisu.


karta plastikowa  ze miejscem na podpis - samodzielna personalizacja

Karty z miejsce na podpis do samodzielnej personalizacji

W przypadku kart z dużą ilością danych osobowych, jak np.: legitymacje służbowe i studenckie, można zastosować rozwiązanie umożliwiające samodzielną personalizację i trwałe zabezpieczenie naniesionych danych.

Karta taka może mieć kilka pasków do podpisu, a także miejsce na zdjęcie. Pozwoli to na ręczne wpisanie danych i umieszczenie zdjęcia w odpowiednim polu. Po naniesieniu danych i umieszczeniu zdjęcia, na kartę nakleja się specjalną folię, która stanowi ochronny laminat, a także uniemożliwia ingerencję w zapisane dane.

Takie rozwiązanie ogranicza koszt powstania karty, gdyż nie wymaga poniesienia kosztów personalizacji maszynowej. Pozwoli także na dowolną personalizację karty „na miejscu” przez zamawiającego, co jest jest bardzo pomocne, gdy przed procesem produkcyjnym nie znamy danych wszystkich osób, które będą używały te karty.karty plastikowe ze miejscem na podpis - przygotowanie projektu

Przygotowanie projektu

Projektując grafikę karty plastikowej z miejscem na podpis, należy pamiętać, że pasek do podpisu jest przeźroczysty. Należy więc umieścić na karcie taki kolor, w jakim ma być docelowo miejsce do podpisu. Posiadamy również pasek do podpisu w kolorze białym, jednak jest on rzadziej używany ze względu na jego mniejszą uniwersalność.

By zamówić karty z miejscem na podpis, oprócz głównej grafiki karty, należy przygotować osobny plik w formacie PDF dla wszystkich elementów, które mają być pokryte paskiem do podpisu. Elementy te muszą być w 100% czerni (sam K).Karty z miejscem na podpis to doskonały sposób na samodzielną personalizację kart, dodatkowe zabezpieczenie kart lub stworzenie unikalnych kart spełniających konkretne funkcje. Zapraszamy do kontaktu, by skonsultować techniczne aspekty wykonania kart z miejscem na podpis. Lub skorzystaj z formularza wyceny by otrzymać orientacyjny koszt wykonania takich kart.

Opcje wykonania
Hologram
Materiał ekologiczny
Pamięć chip
Nietypowe kształty i rozmiary
Breloczki do odłamania
Podkłady metaliczne
Druk widoczny w UV / IR
Materiał kolorowy
Materiał przezroczysty
Moduł zbliżeniowy
Pasek magnetyczny
Zapach (np. kawy)
Laminat kart plastikowych
Otwory / dziurki
Zdrapka
Lakier wybiórczy błyszczący lub matowy
Kod kreskowy
Miejsce na podpis
Embossing (tłoczenie)