karta NTAG213 z nadrukiem

Karty z tagiem NTAG213

Karty plastikowe z tagiem NTAG213 i nadrukiem w palecie CMYK lub Pantone. Doskonały wybór jeśli potrzebujesz karty które mogą współpracować z nowoczesnymi smartfonami. Materiał z którego są wykonane – PVC – gwarantuje im wysoką trwałość, nadruk CMYK lub Pantone zapewnia im estetyczny a nawet elegancki wygląd, a NFC moduł NTAG213 wyposaża je pamięć do zapisu danych i umożliwia zbliżeniową radiową komunikację ze smartfonami lub urządzeniami NFC.


technologia NFC w kartach plastikowych

O technologii NFC

Technologia NFC, po angielsku Near Field Communication to komunikacja bliskiego pola wykorzystywana do komunikacji bezprzewodowej między urządzeniami znajdującymi się w niewielkiej odległości, najczęściej do kilku cm. Technologia ta wykorzystuje fale radiowe wysokiej częstotliwości 13.56 MHz.

Z technologią NFC spotykamy się każdego dnia np. kupując bilety w autobusach lub płacąc w sklepach kartą płatnicza a czasem nawet bezpośrednio swoim smartfonem. Sytemy NFC są często stosowane także w systemach kontroli pomieszczeń.

Wiele nowoczesnych smartfonów jest obecnie rutynowo wyposażonych w technologię NFC, dzięki czemu mogą komunikować się między sobą, lub z kartami i tagami NFC.


moduł NTAG213 - parametry

Parametry modułu NTAG213

NTAG213 to jeden z najbardziej popularnych tagów NFC, szeroko stosowany w systemach kontroli dostępu, sprzedaży biletów i płatnościach mobilnych. Kluczowe parametry modułu NTAG213:

 • częstotliwość pracy: 13,56 MHz – standardowa częstotliwość wykorzystywana przez technologię NFC, określona przez standard ISO 14443
 • pojemność pamięci: 144 bajtów
 • szybkość transmisji danych: 106 kb/s
 • kompatybilność: tagi NTAG213 są kompatybilne z szeroką gamą czytników i systemów NFC, opartych na standardzie ISO 14443
 • protokół komunikacji: protokół o nazwie NXP Tag Access Protocol (TAP) do komunikacji z czytnikami NFC
 • bezpieczeństwo: tagi NTAG213 mają wbudowane różne funkcje bezpieczeństwa w celu ochrony przed nieautoryzowanym dostępem. Funkcje te np. szyfrowanie lub bezpieczne zarządzanie kluczami.

NTAG213 to szeroko stosowany i wszechstronny tag NFC. Jest mały, tani i łatwy w użyciu, co czyni go popularnym wyborem dla programistów i firm.


karty plastikowe NTAG213

Karty, identyfikatory i legitymacje plastikowe z NTAG213

Wyposażenie karty plastikowej w tag NFC213 dodaje karcie funkcjonalność, która nie jest możliwa dla kart ze standardowymi elementami dającymi kartom dodatkowe możliwości, np. kody kreskowe lub kody QR. Karty z tagiem NTAG mogą znaleźć zastosowanie jako np.:

 • karty klienta – moduł NTAG ułatwia obsługę kart w sklepie
 • identyfikatory lub legitymacje – moduł ten usprawnia identyfikację identyfikatora jego właściciela.
 • karty miejskie – w module tym można zapisać dane użytkownika i zakodować jego dostęp do wybranych atrakcji miejskich
 • wizytówki plastikowe – w tagu NTAG można zapisać dane, które smartfon odczyta po przyłożeniu do niego wizytówki – mogą to być np. dane adresowe z wizytówki, lub link do strony


Karty z modułem NTAG213 to doskonały, wybór jeśli chcesz zamówić karty które mogą współpracować z nowoczesnymi smartfonami. Moduł ten ma wystarczającą ilość pamięci do większości zastosowań, zadowalający poziom zabezpieczeń i bardzo przystępną cenę.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą ofertą kart zbliżeniowych innego rodzaju, wieloma opcjami druku kart jakie oferujemy i do kontaktu! Jeśli chciałbyś poznać orientacyjną cenę druku kart z NTAG213, skorzystaj z formularza wyceny, podając ilość kart które chcesz zamówić, kolorystykę (CMYK i/lub Pantone) i dodatkowe opcje personalizacji które chciałbyś by twe karty posiadały.