PVC karta NFC z nadrukiem

Karty PVC z tagiem NFC

Karty PVC z modułem NFC i pełnym nadrukiem w palecie CMYK. Najlepszy wybór jeśli chcesz zamówić karty które mogą komunikować się ze współczesnymi smartfonami. Trwałe, funkcjonalne i pokryte kolorowym nadrukiem w pełnej palecie CMYK.


technologia NFC w  kartach PVC

Komunikacja NFC

Komunikacja bliskiego pola, znana z angielskiego jako Near Field Communication, a najczęściej określana skrótem NFC, to technologia komunikacji bezprzewodowej, która umożliwia wymianę danych między urządzeniami znajdującymi się w bliskiej odległości. Do komunikacji wykorzystuje fale radiowe wysokiej częstotliwości i wymaga fizycznej bliskości, zwykle kilka centymetrów, aby nawiązać połączenie.
Podstawowe parametry technologii NFC:
– częstotliwość pracy – 13.56 MHz
– zasięg – maksymalny około 10cm
– pojemność tagów NFC – zwykle do kilku kilobajtów.

Zastosowania technologii NFC

Technologię NFC wykorzystujemy każdego dnia np. płacąc w sklepach kartą płatniczą lub nawet bezpośrednio smartfonem. Technologia NFC jest często używana także w systemach kontroli pomieszczeń, w mobilnej sprzedaż biletów i systemach rejestracja wydarzeń.

Technologia NFC jest wbudowana w wiele nowoczesnych smartfonów, dzięki czemu mogą komunikować się między sobą, lub z kartami, tagami i naklejkami posiadającymi moduły NFC. To wygodny i bezpieczny sposób wymiany danych i dokonywania płatności bez konieczności fizycznego kontaktu z czytnikiem.


kart PVC NFC

Karty PVC z tagiem NFC

Wbudowanie w kartę plastikową tagu NFC daje jej funkcjonalność, która niemożliwa jest dla kart z prostymi elementami dającymi kartom dodatkowe możliwości, np. kody kreskowe lub QR. Karty z tagiem NFC mogą służyć jako np.:

  • identyfikatory lub legitymacje NFC – moduł NFC usprawnia identyfikację właściciela,
  • karty lojalnościowe NFC – moduł NFC ułatwia obsługę kart w sklepie,
  • karty miejskie NFC – w module NFC można zapisać dostęp użytkownika do wybranych usług publicznych,
  • wizytówki plastikowe NFC – w tagu NFC można zapisać dane, które smartfon odczyta po zbliżeniu do niego takiej wizytówki – np. dane adresowe, link do strony lub kod dostępu


karty PVC z tagiem NFC z nadrukiem CMYK

Nadruk CMYK

Do druku technologią offsetową używa się palety kolorystycznej składającej się z czterech kolorów: niebieskiego, różowego, żółtego i czarnego (w skrócie z angielskiego CMYK). Jest to powszechnie stosowany system w druku wielobarwnym w poligrafii.

Druk technologią offsetową, która wykorzystuje paletę CMYK, to zaawansowana metoda druku pozwalająca wydrukować nawet bardzo złożone projekty graficzne. Druk offsetowy jest bardzo dokładny i pozwala wydrukować tzw. mikrodruk – mikro tekst widoczny tylko przez szkło powiększające, lub giloszę – trudny do podrobienia wzór składający się z krzywych w różnej kombinacji. Trudność wykonania takich nadruków prostymi maszynami do druku sprawia, że mikrodruk i giloszę wykorzystuje się do zabezpieczenia kart przed ich podrobieniem.

Karty z modułem NFC to najlepszy wybór jeśli zależy ci na kartach które mogą komunikować się z nowoczesnymi smartfonami. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą, wieloma dodatkowymi opcjami druku kart jakie oferujemy i do kontaktu! Jeśli chciałbyś poznać orientacyjną cenę druku kart NFC, wyślij formularz wyceny, podając ilość kart, kolorystykę i dodatkowe opcje które chciałbyś by twe karty posiadały.