plastikowe legitymacje dla pracowników

Legitymacje dla pracowników

Plastikowe legitymacje dla pracowników twej firmy lub organizacji. Są trwałe, wygodne w użyciu i funkcjonalne. Umożliwiają identyfikację pracowników na terenie firmy, w której zamontowany został system kontroli czasu pracy i dostępu. PVC – tworzywo z którego są produkowane, zapewnia im trwałość i odporność na uszkodzenia. Laminat, którym są zwykle pokryte, zabezpiecza nadruk przed przedwczesnym starciem. A proces personalizacji zapewni, że każda legitymacja będzie przeznaczona tylko dla określonego pracownika. Produkujemy wysokiej jakości plastikowe legitymacje dla pracowników.

Współczesne legitymacje dla pracowników – zastosowanie i możliwości druku

Legitymacje dla pracowników są obecnie absolutnie niezbędnym elementem zarządzania i zapewnienia bezpieczeństwa większych organizacji i firm. Umożliwiają m. in. na:

 • sprawną i automatyczną identyfikację pracowników,
 • dokładną rejestrację czasu pracy,
 • monitorowany dostęp do określonych obszarów, pomieszczeń lub zastrzeżonych informacji w firmie,
 • ułatwiają zarządzanie danymi osobowymi i generowanie raportów.

Współczesne legitymacje mają możliwość wielokrotnego kodowania informacji (przypisania do istniejącej legitymacji do nowego pracownika), personalizacji wyglądu legitymacji (zdjęcie, imię i nazwisko, numer karty, podpis na karcie), możliwość zablokowania karty/usunięcia z systemu itp.

Techniki druku legitymacji dla pracowników

W produkcji legitymacji stosujemy różne technologie w zależności od założeń projektu.

 • PVC – (polichlorek winylu) materiał z którego produkujemy legitymacje – jest tani, trwały, elastyczny i ma dobre właściwości drukarskie i łatwo się na nim mocuje inne elementy jak paski magnetyczne, tagi RFID, paski do podpisu, hologramy etc.
 • CMYK odnosi się do czterech podstawowych kolorów używanych w procesie drukowania i umożliwia uzyskanie szerokiej gamy kolorów i wykonania bardzo precyzyjnych nadruków,
 • Hot-stamping – tłoczenie na gorąco to proces drukowania, który wykorzystuje wysoką temperaturę, ciśnienie i folię do tworzenia błyszczących metalicznych lub matowych nadruków na powierzchni. Stosowana jest najczęściej do wykonania personalizowanych nadruków.

Wytłaczaniem, wykrawanie, lakierowanie, … podczas produkcji legitymacji stosujemy szeroką gamę technologii druku aby wykonać zamówiony projekt i osiągnąć wymagany efekt.

Przykład legitymacji dla pracownika z personalizacją

Personalizowane legitymacje dla pracowników

Podstawowy projekt legitymacji zapewnia im elegancki wygląd, zgodny z wizualną identyfikacją firmy lub organizacji. Natomiast proces personalizacji zapewni, że każda legitymacja będzie przypisana tylko do określonej osoby, która będzie nią używać. Podczas procesu personalizacji drukuje się na legitymacjach zmiennych dane osobowe, mogą to być np.:

 • numer – każda legitymacja będzie miała swój niepowtarzalny numer
 • stanowisko, imię i nazwisko pracownika, a nawet zdjęcie
 • kod QR – każda legitymacja może mieć swój własny kod QR
 • kod kreskowy – podobnie, każda legitymacja może mieć unikalny kod kreskowy

Personalizowane nadruki można także wykonać w różnych kombinacjach. Legitymacja może mieć np. numer i kody QR. Imię, nazwisko, wraz ze zdjęciem i podpisem pracownika złożonym na specjalnym pasku do podpisu. Imię i nazwisko, zdjęciem i modułem RFID na którym zapisano dane przypisane tylko do danego pracownika.

Legitymacje dla pracowników z modułami zbliżeniowymi

Jeśli legitymacje mają współpracować z założonym w firmie systemem kontroli dostępu, muszą być wyposażone w tagi zbliżeniowe, właściwie dobrane do tego systemu. Tagi zbliżeniowe dają legitymacjom dwie ważne funkcje – komunikację radiową z systemem dostępu, a także możliwość zapisania na nich informacji. Na tagach zbliżeniowych zwykle zapisuje się kod unikalny dla każdego identyfikatora, lub dane pracownika.

Wykonujemy legitymacje z wieloma modułami zbliżeniowymi – Mifare Classic 1 KB, Mifare Ultralight, Unique EM 4100, Hitag, NFC … Moduły te różnią się miedzy sobą najczęściej pojemnością pamięci, częstotliwością pracy, lub rodzajem zabezpieczenia. Należy je dobrać wedle wymagań zainstalowanego lub planowanego systemu. Przeczytaj więcej o tagach zbliżeniowych.

Zabezpieczenie legitymacji

Jeśli twa organizacja wymaga zastosowania podwyższonych procedur bezpieczeństwa, legitymację można dodatkowo zabezpieczyć przed podrobieniem. Możemy to wykonać na wiele sposobów:

 • hologramy znaki holograficzne mogą być wytłaczane na gorąco lub naklejone na powierzchni karty
 • druk UV druk ultrafioletowy (UV) wykorzystuje specjalne farby, które są widoczne tylko w świetle UV
 • mikrotekst – bardzo mały tekst, który jest niemożliwy do odczytania bez silnego powiększenia
 • hot stamping – to technika, w której metaliczna folia jest nakładana na powierzchnię karty, tworząc metaliczne wykończenie, które jest trudne do wykonania przez proste maszyny do druku kart
 • elementy personalizacji – kody kreskowe i kody QR również zwiększają bezpieczeństwo legitymacji.
 • zaawansowane tagi RFID – w przypadku legitymacji z tagami RFID można wybrać tag, który oferuje podwyższone parametry bezpieczeństwa np. MIFARE DESFire EV2 lub HID iCLASS.

dodatkowe akcesoria dla legitymacji

Akcesoria do legitymacji

Zamawiając legitymacje dla pracowników w naszej firmie, możesz od razu otrzymać je wraz z niezbędnymi dodatkami:

 • smycze sublimacyjne z metalowym karabińczykiem (na smyczach tych możemy wykonać dodatkowy nadruk)
 • holdery przezroczyste z dziurką, mocowane na magnesy lub przypinane na agrafkę.

Druk CMYK, personalizacja i tagi zbliżeniowe to podstawowe elementy produkcji legitymacji plastikowych. Legitymacje można także wyposażyć w paski do podpisu lub paski magnetyczne. Mogą mieć otwory i dziurki, mogą być wykonane w nietypowych kształtach. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą druku legitymacji plastikowych i do kontaktu. By poznać koszt produkcji legitymacji dla pracowników, skorzystaj z formularza wyceny, podając wymaganą ilość (min. 200szt), typ nadruku, rodzaj personalizacji i wymagany tag zbliżeniowy lub pasek magnetyczny.