karty zbliżeniowe z nadrukiem

Karty zbliżeniowe z nadrukiem

Karty zbliżeniowe z nadrukiem w palecie CMYK i modułem RFID. Służą nam do otwierania drzwi, logowania się do systemu, potwierdzania naszej tożsamości. Moduł RFID / NFC zapewnia kartom zbliżeniową funkcjonalność, a także pamięć. A nadruk CMYK (lub Pantone) zapewnia kartom elegancki i profesjonalny wygląd.


technologia zblżeniowa  w  kartach plastikowych

O technologii zbliżeniowej RFID

Technologia RFID (Radio-Frequency Identification) to technologia, która wykorzystuje fale radiowe do komunikacji pomiędzy tagiem umieszczonym w obiektach, np. kartach, a urządzeniem odczytującym. Tag RFID, zawiera antenę i mikroprocesor, dzięki czemu może komunikować się z czytnikiem. Czytnik, który również posiada antenę, wysyła sygnał do tagu, i odczytuje z niego zapisane na nim dane. Technologia RFID jest szeroko wykorzystywana do przeróżnych zastosowań – w gospodarce magazynowej, do śledzenia przepływu towarów i oczywiście – w systemach kontroli dostępu.


Tagi RFID

Moduły RFID, często określane jako tagi lub transpondery, to urządzenia elektroniczne o mikro rozmiarach, zawierające mikroprocesor i antenę. Transponder umożliwia wymianę zapisanej na nim informacji z czytnikiem RFID za pomocą fal radiowych. Na tagu zapisany jest zwykle unikalny numer odczytywany po zbliżeniu tagu do czytnika. Tagi RFID nie potrzebują dodatkowego zasilania, energia jest przesyłana do nich z czytnika RFID.
 
W kartach zbliżeniowych stosuje się wiele różnych tagów w zależności od planowanego zastosowania karty. Obecnie najczęściej wykorzystywane tagi do kart zbliżeniowych to Unique EM 4100 i Mifare Classic 1 KB. Oferujemy także karty z modułami Mifare DESFire, Mifare Plus, Mifare Ultralight, HITAG i ATA. Podstawowe parametry tych tagów są podobne, różnią się jednak pojemnością pamięci, częstotliwością pracy i rodzajem zabezpieczeń.


karty zbliżeniowe  z modułami RFID

Karty plastikowe zbliżeniowe

Wbudowanie w karty plastikowe modułu zbliżeniowego dodaje kartom funkcjonalność, która nie jest możliwa dla kart ze prostymi elementami jak np. kody kreskowe lub kody QR. Karty z tagiem RFID znajdą zastosowanie jako np.:

  • karty dostępowe – jest to najczęstsze zastosowanie kart zbliżeniowych – jako „klucze” do pomieszczeń lub urządzeń o ograniczonym dostępie,
  • identyfikatory pracownicze lub legitymacje – dzięki tagowi RFID, identyfikator znajdzie zastosowanie w systemach rejestracji czasu pracy,
  • karty miejskie – karty z tagiem zbliżeniowym mogą służyć jako bilet, lub karta dostępu do wybranych usług publicznych.

Możliwości druku kart

Dzięki zaawansowanym technologiom druku kart jakie oferujemy, twoje karty mogą być o daleko bardziej eleganckie niż standardowe karty.
 
Mogą być wykonane na kolorowym materiale, lub posiadać nadruki z wypukłym lakierem. Dzięki temu będą miały ekskluzywny wygląd. Można zabezpieczyć je „niewidzialnym” drukiem UV lub hologramem. Można je wyposażyć w pasek do podpisu lub otwory (niezbędne dla identyfikatorów). Karty mogą mieć nawet niestandardowe kształty, rozmiary, a nawet przyjemny zapach!


Karty zbliżeniowe z nadrukiem to popularne narzędzie o najróżniejszych zastosowaniach. Jeśli nie jesteś pewien który tag RFID powinny zawierać twoje karty, skontaktuj się z nami, pomożemy wybrać odpowiedni rodzaj tagu. Zachęcamy również do zapoznania się wieloma opcjami druku kart jakie oferujemy, a jeśli chciałbyś poznać szacunkową cenę produkcji kart zbliżeniowych, skorzystaj z formularza wyceny, podając ilość kart (min. 200szt), kolorystykę (CMYK 1/0 lub 4/4), rodzaj personalizacji i oczywiście wymagany tag RFID.