karty zbliżeniowe RFID

Karty zbliżeniowe RFID

Karty plastikowe zbliżeniowe z tagiem RFID. Potwierdzamy nimi swoją tożsamość lub otwieramy nimi drzwi wejściowe do zastrzeżonych pomieszczeń. Moduł RFID wyposaża karty w zbliżeniową funkcjonalność i możliwość zapisu na nich informacji. Materiał z którego są wykonane – PVC – gwarantuje im wysoką trwałość, a nadruk CMYK zapewnia kartom profesjonalny wygląd.

O technologii RFID

RFID (Radio-Frequency Identification) jest technologią, która wykorzystuje fale radiowe do komunikacji między tagiem przymocowanym do obiektu, np. karty plastikowej, a czytnikiem RFID. Tag zawiera mikro antenę, dzięki której może komunikować się z czytnikiem. Zawiera również mikroprocesor, dzięki czemu można zapisać na nim informacje, np. unikalny numer karty lub dane użytkownika. Czytniki RFID komunikują się z tagami i odczytują zapisane na tagach dane. Technologia RFID od lat stosowana jest w wielu branżach. Wykorzystuje się ją w systemach kontroli dostępu, rejestracji czasu pracy, identyfikacji osób, systemach śledzenia przepływu towarów.


moduł RFID  - parametry

Tagi RFID

Moduł RFID, określany zwykle jako tag lub transponder, to urządzenie elektroniczne o bardzo małych rozmiarach, zawierający mikroprocesor i antenę. Tagi RFID nie posiadają swego osobnego źródła zasilania, np. baterii, tagi zasilane są energią elektromagnetyczną przesyłaną przez czytnik RFID. Dlatego tagi te określa się jako pasywne tagi RFID.

 
W kartach zbliżeniowych RFID wykorzystuje się wiele modułów w zależności od przeznaczenia kart. Najczęściej stosowane moduły do kart zbliżeniowych to obecnie Unique EM 4100, Mifare Classic 1 KB. Produkujemy również karty z modułami Mifare Plus, Mifare DESFire, Mifare Ultralight, HITAG i ATA. Moduły te różnią się od siebie głównie pojemnością pamięci, zastosowanymi zabezpieczeniami i częstotliwością pracy.


plastikowe karty zbliżeniowe RFID - zastosowania

Zastosowania kart zbliżeniowych RFID

Wyposażenie karty plastikowej w moduł RFID daje karcie dwie główne możliwości – komunikację z czytnikami i pamięć. Dzięki temu, karty z tagiem RFID znajdują zastosowanie jako np.:

  • karty dostępowe – najczęstsze zastosowanie kart RFID to użycie ich jako karty umożliwiające dostęp do pomieszczeń lub urządzeń o ograniczonym dostępie,
  • karty hotelowe – karty zbliżeniowe w branży hotelowej służą jako elektroniczne klucze do pokoi hotelowych,
  • legitymacje i identyfikatory – identyfikatory z tagiem RFID są wykorzystywane w systemach rejestracji czasu pracy,
  • karty miejskie i rodzinne – karty z tagiem RFID służą m. in. jako bilety lub karty dostępu do miejskich usług publicznych.


Karty zbliżeniowe RFID to uniwersalne narzędzie stosowane w wielu branżach. Jeśli nie jesteś pewien który tag RFID będzie odpowiedni dla twoich kart, zapraszamy do kontaktu, chętnie pomożemy dobrać odpowiedni moduł. Zapraszamy także do zapoznania się z wieloma opcjami druku kart jakie oferujemy. Skorzystaj z formularza wyceny, by poznać cenę produkcji kart zbliżeniowych – podaj ilość kart (min. 200szt), kolorystykę nadruku, opcje personalizacji i oczywiście wybrany tag RFID.