karty RFID  z  nadrukiem

Karty RFID z nadrukiem

Karty plastikowe z tagiem RFID i nadrukiem w palecie CMYK. Otwieramy nimi drzwi, logujemy się do systemu, potwierdzamy swoją tożsamość. Moduł RFID zapewnia im zbliżeniową funkcjonalność i pamięć.
Materiał z którego są produkowane – PVC – gwarantuje ich wysoką żywotność, nadruk CMYK (lub Pantone) zapewnia im profesjonalny wygląd, a laminat którym są pokryte chroni nadruk przed ścieraniem.


technologia RFID  w  kartach plastikowych

O technologii RFID

Technologia RFID, po angielsku Radio-frequency identification to technologia wykorzystująca fale radiowe do bezprzewodowej transmisji danych między tagiem a czytnikiem.

Tagi RFID to małe urządzenia elektroniczne zawierające mikroczip i antenę, które można osadzać w przedmiotach. Czytniki RFID, wykorzystują fale radiowe do komunikacji z tagami i służą do odczytywania i zapisywania danych na tagach.

Technologia RFID ma szeroki zakres zastosowań, stosuje się je w systemach śledzenia przepływu towarów, zarządzanie łańcuchem dostaw i systemach kontroli dostępu. Znaczniki RFID są często używane zamiast kodów kreskowych lub kodów QR, ponieważ można je odczytać z dużej odległości i nie wymagają bezpośredniego kontaktu. Dzięki temu są wygodne do śledzenia obiektów lub identyfikacji osób.


moduł RFID  - parametry

Tagi RFID

Moduł RFID, często określany jako tag lub transponder to urządzenia elektroniczne o mikro rozmiarach, zawierający mikroczip i antenę. Transponder umożliwia wymianę informacji z urządzeniem nadawczo-odbiorczym za pomocą fal radiowych, i zawiera najczęściej numer odczytywany po zbliżeniu karty do czytnika. Tagi RFID nie potrzebują osobnego źródła zasilania, zasilane są energią elektromagnetyczną, która jest przesyłana z czytnika RFID. Nazywa się je pasywnym tagami RFID.

Karty zbliżeniowe RFID wykorzystują wiele różnych modułów w zależności od zastosowań w których karty będą używane. Obecnie najczęściej stosowane moduły do kart zbliżeniowych to Unique, EM 4100 i Mifare Classic 1 KB. Produkujemy równiez karty z modułami Mifare Plus, Mifare DESFire, Mifare Ultralight, HITAG i ATA. Moduły te różnią się od siebie częstotliwością pracy, pojemnością pamięci, zstosowanymi zabezpieczeniami i zasięgiem pracy.


karty plastikowe  z modułami RFID

Karty i identyfikatory plastikowe RFID

Wyposażenie karty plastikowej w tag RFID dodaje karcie funkcjonalność, która nie jest możliwa dla kart ze standardowymi elementami dającymi kartom dodatkowe możliwości, np. kody kreskowe lub kody QR. Karty z tagiem RFID znajdują zastosowanie jako np.:

  • karty dostępowe – jest to najczęstsze zastosowanie kart RFID – systemu kontroli dostępu do pomieszczeń lub urządzeń
  • karty hotelowe – karty dostępowe w branży hotelowej pełnią funkcję elektronicznego klucza.
  • identyfikatory lub legitymacje – dzięki modułowi RFID identyfikator znajdzie zastosowanie w systemach rejestracji czasu pracy.
  • karty miejskie – karta z tagiem RFID może służyć jako bilet i karta dostępu do wybranych usług publicznych


Karty z modułem RFID to wszechstronne narzędzie znajdujące zastosowanie w wielu branżach. Jeśli nie jesteś pewien jaki moduł jest dla ciebie odpowiedni, zachęcamy do kontaktu, chętnie pomożemy dobrać właściwy model.
Zachęcamy również do dalszego zapoznania się z naszą ofertą i wieloma opcjami druku kart jakie oferujemy. Jeśli chciałbyś poznać orientacyjną cenę druku kart RFID, skorzystaj zformularza wyceny, podając ilość karty które chcesz zamówić (min. 200szt), kolorystykę (CMYK i/lub Pantone), opcje personalizacji i wybrany moduł RFID.