karty plastikowe z personalizowanym nadrukiem

Karty plastikowe personalizowane

Karty plastikowe – są funkcjonalne, wygodne w użyciu i trwałe. Zdecydowanie ułatwiają życie zarówno firmom jak i ich klientom. Materiał z którego są produkowane – PVC – zapewnia im wysoką trwałość. Laminat, którym są zwykle pokryte, zabezpiecza nadruk przed zniszczeniem. Atrakcyjny projekt i zaawansowane opcje druku zapewniają im efektowny wygląd. A dzięki personalizacji, każda karta jest przypisana tylko do jednego użytkownika.

Rodzaje kart

Karty plastikowe dzieli się najczęściej według ich przeznaczenia – karty lojalnościowe, upominkowe, klienta, czytelnika, zbliżeniowe, legitymacje. Wszystkie te karty to nadal tam sama karta plastikowe, ale wyposażona w różne opcje, które nadają jej wymaganą funkcjonalność i wygląd.
Karty klienta będą więc miały nadrukowany kod kreskowy lub numer. Legitymacje lub identyfikatory będą miały imię, nazwisko i zdjęcie. Karty dostępowe będą miały wbudowane moduły zbliżeniowe lub pasek magnetyczny.

Technologie i opcje druku

Do produkcji i druku kart plastikowych wykorzystuje się wiele technologii, w zależności wymagań projektu.

 • CMYK to branżowe określenie zestawu czterech głównych kolorów farb drukarskich powszechnie stosowanych w poligrafii. System CMYK zapewnia bardzo precyzyjne odwzorowanie kolorów i wykonanie bardzo dokładnych nadruków.
 • Hot-stamping – to metoda druku na gorąco najczęściej wykorzystywana do nanoszenia personalizowanych nadruków.

Lakierowanie, wytłaczanie, laminacja, folie metalizowane, … podczas produkcji kart wykorzystuje się wiele technologi druku aby osiągnąć wymagany efekt. Przezroczysty PVC, paski do podpisu, paski zdrapki, mikrodruk, druk UV, hologram, otwory w kartach, nietypowe kształty– dzięki współczesnym zaawansowanym technikom druku, twoje karty mogą być daleko bardziej zaawansowane i eleganckie niż standardowe karty z prostym nadrukiem.

Możliwości personalizacji kart

Personalizacja kart plastikowych

Bazowy nadruk na kartach zapewnia kartom elegancki wygląd, personalizacja natomiast zapewnia każdej karcie jej unikalność i przypisuje każdą kartę tylko do jednej osoby. Przykładem kart z personalizowanymi nadrukami to np.:

 • karty klienta z numerem,
 • karty podarunkowe z kodem kreskowym i paskiem do podpisu,
 • identyfikatory pracownicze z imieniem, nazwiskiem, zdjęciem i kodem QR,
 • firmowe wizytówki plastikowe z nadrukowanymi danymi pracowników,
 • karty dostępowe z imieniem, zdjęciem i modułem RFID na którym zakodowano unikalny numer karty.

Elementy i możliwości personalizacji

Personalizacja to nadruk na kartach unikalnych, zmiennych danych numerycznych lub personalnych (imienia i nazwiska). Dzięki temu karta zostaje powiązana z osobą która się nią posługuje. Na karcie można umieścić:

 • pasek do podpisu – to najprostsza forma personalizacji – właściel złoży podpis na karcie
 • imię i nazwisko
 • numer – każdy identyfikator będzie miał osobny numer
 • zdjęcie
 • kod kreskowy lub kod QR – każdy kod może być unikalny, a w kodzie będą zapisane dane przypisane do właściciela karty
 • moduł radiowy RFID, MiFare, NFC lub pasek magnetyczny – w module lub pasku będzie zapisany kod przypisany do właściciela identyfikatora, lub więcej danych w zależności od wymagań i pojemności pamięci modułu.

Personalizacja domyślnie jest to płaski nadruk w kolorze czarnym. Możliwa jest tekże personalizacja w formie wytłaczanych nadruków, np. numer lub imię i nazwisko mogą być wytłoczone na karcie.

Personalizację można wykonać również w dowolnej kombinacji wymienionych elementów. Można więc stworzyć np. kartę z numerem i paskiem do podpisu, identyfikator z imieniem, nazwiskiem, numerem i kodem QR, legitymację ze zdjęciem, numerem, imieniem, nazwiskiem i modułem NFC.

Doświadczeni specjaliści od druku kart i nowoczesny park technologiczny jakim dysponujemy, umożliwiają nam produkcję zaawansowanych kart, w dużym, a nawet ogromnym nakładzie, wykonanych na światowym poziomie jakości ISO. W cenach i terminach możliwych do zaoferowania tylko przez bezpośredniego producenta. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą i do kontaktu. Skorzystaj również z formularza wyceny, by otrzymać orientacyjny koszt wykonania kart.