wizytówki  plastikowe NFC

Wizytówki plastikowe z modułem NFC

Wizytówki plastikowe z wbudowanym modułem NFC – najlepszy wybór jeśli potrzebujesz nowoczesne, eleganckie wizytówki, które mogą komunikować się z nowoczesnymi smartfonami. Dodatkowo wizytówki takie mogą być zabezpieczone laminatem, wykonane z przezroczystego PVC, a nawet wykończone eleganckim punktowym lakierem.

Technologia NFC

NFC (Near Field Communication) to bezprzewodowa technologia krótkiego zasięgu, która pozwala na wymianę danych między urządzeniami na odległość kilku centymetrów. Opiera się na technologii identyfikacji radiowej (RFID) i działa na częstotliwości 13,56 MHz. Technologia NFC umożliwia urządzeniom, takim jak smartfony, tablety i laptopy, komunikację z innymi urządzeniami, takimi jak terminale płatnicze, inteligentne plakaty i inne urządzenia obsługujące NFC lub posiadające tagi NFC.


technologia  NFC w wizytówkach

Zastosowania technologii NFC

Technologię NFC wykorzystujemy prawie każdego dnia np. płacąc w sklepach kartami płatniczymi lub coraz częściej bezpośrednio swoim smartfonem. To tag NFC wbudowany w nowy typ paszportu który umożliwia nam potwierdzenie swej tożsamości w rządowej aplikacji.

Technologia NFC znajduje także zastosowania w udostępnianiu treści cyfrowych i kontroli dostępu. NFC jest również wykorzystywane do łączenia urządzeń z urządzeniami Internetu rzeczy (IoT). NFC to łatwy i bezpieczny sposób komunikacji między urządzeniami, wskutek czego zyskuje coraz większą popularność w przeróżnych branżach.


wizytówki  plastikowe  NFC z modułem NTAG

Wizytówki NFC z modułami NTAG

Wyposażenie wizytówek w moduł NFC nadaje jej dodatkową funkcjonalność, nieosiągalną w przypadku tradycyjnych wizytówek, nawet tych z nadrukowanym kodem QR. W module NFC można zakodować dane, które telefon może odczytać po zbliżeniu wizytówki do telefonu. Mogą to być np. dane adresowe z wizytówki, które następnie mogą być zapisane bezpośrednio w książce adresowej w smartfonie.

Aby wyposażyć wizytówkę w technologię NFC, podobnie jak w przypadku systemów RFID, należy wbudować w wizytówkę odpowiedni tag NFC. Na rynku istnieje wiele tagów NFC, różniących się głównie pojemnością pamięci, pozostałe standardy i główne parametry są te same. Popularne tagi NFC obecnie wykorzystywane to m. in. NTAG213, NTAG215 lub NTAG216. Spośród nich, tag NTAG213 jest szczególnie polecany. Jest to jeden z najpopularniejszych tagów NFC, szeroko stosowany w systemach kontroli dostępu, logistyce i płatnościach mobilnych.
Podstawowe parametry tagu NTAG213:

  • pojemność pamięci: 144 bajtów
  • przechowywanie danych: do 10 lat
  • częstotliwość pracy: 13,56 MHz – standardowa częstotliwość wykorzystywana przez technologię NFC, zgodna ze standardem ISO 14443
  • kompatybilność: tagi NTAG213 są kompatybilne z szeroką gamą czytników i systemów NFC, opartych na standardzie ISO 14443

NTAG213 to wszechstronny i bardzo szeroko stosowany tag NFC. Jest mały, tani, łatwy w użyciu i odporny na warunki atmosferyczne, co czyni go popularnym wyborem dla firm i osób, chcących zapewnić by elementy w nie wyposażone, komunikowały się ze wszystkimi nowoczesnymi urządzeniami NFC.

Plastikowe wizytówki – możliwości druku

Współczesne możliwości druku i zaawansowany park maszynowy jakim dyskonujemy, umożliwiają nam wydrukowanie wizytówek daleko bardziej zaawansowanych i eleganckich niż standardowe papierowe wizytówki.

Wydrukowane na przezroczystym, kolorowym, metalicznym podkładzie, z lakierowanym wykończeniem, będą miały wyjątkowy i ekskluzywny wygląd. Mogą być nawet wydrukowane na ekologicznym materiale, mieć otwory, nietypowy kształt, a nawet przyjemny zapach!


Jeśli zależy ci na wizytówkach które mogą komunikować się ze smartfonami, wizytówki z modułem NFC to na obecny moment najlepsze rozwiązanie. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą, wieloma opcjami druku jakie oferujemy i do kontaktu! Jeśli chciałbyś poznać orientacyjną cenę druku wizytówek NFC, prześlij formularz wyceny, podając ilość (min. 200szt), kolorystykę, wybrane opcje druku i wymagany moduł NFC.