plastikowe karty magnetyczne z nadrukiem

Karty magnetyczne z nadrukiem

Plastikowe karty magnetyczne, to rodzaj plastikowej karty z paskiem magnetycznym. Pasek magnetyczny to cienki pasek materiału magnetycznego, który może przechowywać dane. Gdy karta zostanie przeciągnięta przez czytnik paska magnetycznego, czytnik odczyta dane zapisane na pasku. Mimo że wypierane przez karty z modułami RFID, karty magnetyczne są nadal powszechnie używane do wielu zastosowań, jako karty hotelowe, kart kontroli dostępu lub identyfikatory magnetyczne.

Karty magnetyczne – dwa typy kart

Karty magnetyczne wyposażone są w pasek magnetyczny, który jest taśmą, na której można zapisać informacje. Na pasku tym można wielokrotnie zapisać i odczytać zapisane dane. Odczyt tych danych odbywa się w momencie przeciągnięcia karty przez czytnik. Należy wspomnieć, że w przeciwieństwie do popularnych obecnie kart zbliżeniowych, karty magnetyczne są 'dotykowe’ – wymagają kontaktu z czytnikiem.

karta magnetyczna z ekskluzywnym złotym nadrukiem

Na karcie magnetycznej można umieścić dwa typy pasków:

  • pasek LoCo (low coercivity) – to pasek o niskim współczynniku koercji – ok. 300 oe (erstedów)
  • pasek HICO (high coercivity) – pasek z wysokim współczynnikiem koercji paska – do 4000oe (esterydów)

Koercja odnosi się do siły magnetycznej potrzebnej do zakodowania danych na pasku i odporności na rozmagnesowanie. Paski LoCo są tańsze i mają mniejszą siłę pola magnetycznego, co ułatwia ich wymazanie lub rozmagnesowanie. Natomiast paski HiCo mają wyższą siłę pola magnetycznego, co czyni je bardziej odpornymi na rozmagnesowanie i lepiej nadają się do zastosowań o dużej objętości lub zastosowań wymagających dłuższego użytkowania karty. Karty HiCo są zwykle używane do takich zastosowań, jak karty kredytowe, karty kontroli dostępu i karty identyfikacyjne, podczas gdy karty LoCo są często używane jak karty hotelowe lub przepustki tranzytowe.

Pasek magnetyczny nie music być tylko w kolorze czarnym! Obecne technologie pozwalają nadrukować paski w wielu kolorach: srebrnym, złoty, zielonym, niebieskim i brązowym.
Kolor paska magnetycznego nie wpływa na jego funkcjonalność i nadal może być odczytywany przez standardowe czytniki pasków magnetycznych.

Karty magnetyczne z nadrukiem są popularne ze względu na niski koszt, łatwość użycia i powszechną kompatybilność z istniejącymi systemami. Karty RFID mają wiele zalet, jak bezdotykowy odczyt i możliwość przechowywania większej ilości danych, ale są też droższe i mogą wymagać modernizacji infrastruktury. Wskutek tego karty magnetyczne nadal pozostają popularnym wyborem dla wielu zastosowań. Więcej informacji na temat technicznych aspektów produkcji kart magnetycznych można znaleźć tutaj.
Zapraszamy do kontaktu, chętnie doaradzimy i pomożemy dobrać odpowiednią opcje wykonania kart magnetycznych. Lub skorzystaj z formularza wyceny by otrzymać wstępny koszt wykonania takich kart.