plastikowe identyfikatory  magnetyczne z nadrukiem CMYK

Identyfikatory magnetyczne

Plastikowe identyfikatory magnetyczne to plastikowe karty z paskiem magnetycznym, z personalizowanymi nadrukami. Pasek magnetyczny umożliwia zapis i odczytanie danych z karty, a personalizacja pozwala powiązać identyfikator z jego właścicielem i firmą lub organizacją.

Identyfikatory magnetyczne – zastosowania i technologie wykonania.

Identyfikatory magnetyczne są wyposażone w pasek magnetyczny, który służy do zapisywania informacji, takich jak dane pracownika, numer karty czy kod dostępu. Pasek umożliwia wielokrotny zapis i odczyt danych. Odczyt danych z karty następuje poprzez przeciągnięcie karty przez czytnik. Warto zaznaczyć, że w przeciwieństwie do popularnych obecnie kart zbliżeniowych z modułami RFID, identyfikatory magnetyczne wymagają bezpośredniego kontaktu z czytnikiem.

W zależności od wymagań, identyfikatory magnetyczne można wyposażyć w dwa typy pasków magnetycznych:

  • pasek LoCo – to pasek o niskim współczynniku koercji (low coercivity)
  • pasek HiCo – pasek z wysokim współczynnikiem koercji paska (high coercivity)

Koercja magnetyczna określa siłę pola magnetycznego wymaganego do zapisania informacji na pasku, a także odporność na rozmagnesowanie takiego paska.
Paski LoCo cechują się mniejszą siłą pola magnetycznego, co ułatwia usuwanie danych z paska, niestety również łatwość rozmagnesowania paska. Jakkolwiek są o wiele tańsze od pasków HiCo.

Paski HiCo mają większą siłę pola magnetycznego, dzięki czemu są bardziej odporne na rozmagnesowanie, a także umożliwiają zapisanie większej ilości danych, ich żywotność również jest większa. Dzięki tym cechom pasków HiCo, karty HiCo są zwykle używane jako karty kredytowe, karty kontroli dostępu lub identyfikatory dla pracowników. Karty LoCo, mimo że mają „słabsze” parametry, są tańsze, dlatego doskonale sprawdzają się w zastosowaniach typu karty „klucze” hotelowe, przepustki, identyfikatory dla gości.

identyfikatory magnetyczna z kolorowym paskiem HiCo / LoCo

Pasek magnetyczny na identyfikatorze może mieć inny kolor niż tylko czarny. Współczesne technologie druku kart umożliwiają wykonanie pasków magnetycznych w kilku kolorach, takich jak zielony, niebieski, brązowy, a nawet srebrny i złoty. Dzięki temu można dopasować kolor paska do projektu identyfikatora. Funkcjonalność paska magnetycznego nie zależy od jego koloru, standardowe czytniki pasków magnetycznych wciąż mogą go odczytać bez względu na kolor.

Identyfikatory magnetyczne są nadal popularne ze względu na niski koszt, łatwość użycia i powszechną kompatybilność ze starszymi systemami. Karty RFID owszem, posiadają wiele zalet, jak zbliżeniowy odczyt, możliwość zapisu większej ilości danych i wyższe standardy bezpieczeństwa, ale są też droższe i mogą wymagać zakupu nowego systemu i czytników.
Wskutek tego identyfikatory magnetyczne nadal pozostają popularnym wyborem, między innymi jako identyfikatory dla pracowników lub tanie identyfikatory na eventy. Szczegóły na temat technicznych aspektów produkcji kart z paskami magnetycznymi można znaleźć tutaj.
Zapraszamy serdecznie do kontaktu, chętnie pomożemy dobrać odpowiednie rozwiązanie dla identyfikatorów magnetycznych. Zachęcamy również do skorzystania z formularza wyceny, by otrzymać wstępny koszt wykonania takich identyfikatorów.