nietypowe

opcja wykonania – kształty i rozmiary

opcja
wykonania

Karty o nietypowym kształcie

Standardowa karta to najczęściej prostokąt z zaokrąglonymi rogami, o wymiarach 54 mm x 86 mm i grubości 0.76 mm. Jednak nasza firma wykonuje również karty w niestandardowych rozmiarach i kształtach. Jednak karta plastikowa nie musi być tylko standardowym prostokątem, może mieć także niestandardowy rozmiar, niespotykany lub wręcz wymyślny kształt. Odpowiednio zaprojektowana karta będą doskonale komponować się z wizualną identyfikacją twej firmy.


Dzięki współczesnym technologiom produkcji kart plastikowych, karty mogą być wykonane w różnych kształtach i rozmiarach, wykraczających poza standardowy prostokątny kształt. Ich niestandardowe kształty i rozmiary sprawią, że karta będzie wyjątkowa i będzie wzmacniać markę organizacji.

Takie niestandardowe karty mogą więc mieć kształt plakietki, breloka do kluczy, samochodu, serduszka, kwadratu, koła itp. Lub mogą mieć powiększony rozmiar np. A7 (74 x 105 mm), lub A6 (105 x 148 mm).
karta plastikowa o nietypowym kształcie
nietypowe karty plastikowe - breloki do odłamania

Przykłady niestandardowych kart

  • Karty o mniejszej grubości. Standardowe wymiary karty to w zaokrągleniu 54 mm x 86 mm, grubość 0,76 mm. Na życzenie możemy również wykonać karty cieńsze, o grubości ok. 0,50 mm (karty laminowane) i 0,32 mm (karty lakierowane).
  • Karty z breloczkiem do odłamania. Ten rodzaj karty jest bardzo popularny szczególnie jako karta lojalnościowa, często spotykana w sieciach sklepów detalicznych. Karta taka może posiadać np. zmienny kod kreskowy, taki sam lub inny na każdym elemencie. Na breloczkach możliwe jest wykrojenie okrągłej dziurki (na środku, u góry lub w rogu mini karty), co pozwala na zamocowanie tego elementu do breloka czy karabińczyka.
  • Kartki okolicznościowe. Trwałe plastikowe kartki świąteczne i okolicznościowe w formacie DL A6 i innym, okolicznościowe np. wielkanocne i bożonarodzeniowe. Wymiary kartek okolicznościowych to zazwyczaj DL (99×210 mm) A6 (105 x 148 mm) a nawet w kształcie bombki choinkowej. Do dekoracji kartki świątecznej polecamy lakier wybiórczy oraz brokatowy podkład. Dzięki takim nadrukom karta uzyska połyskujące świąteczne motywy. Więcej tutaj o plastikowych kartkach świątecznych.
  • Karty podłużne. Linijki, zakładki do książek, wskaźniki, miarki plastikowe – karty plastikowe można wykonać również w formie długich karty – linijek ze skalą, cienkich zakładki do książek itp. Załączone zdjęcie przedstawia miarkę skali bólu ze specjalnymi tłoczeniami, aby przezroczysty wskaźnik nie zsunął się sam z podłużnej karty.


karty plastikowe nietypowe kształty - linijka


Identyfikatory o formacie większym niż standardowe karty plastikowe, karty w rozmiarach np. 80×100 mm, 80×110 mm, 60×80 mm. Zawieszki identyfikacyjne np. dla zwierząt, z miejscem, na którym można wpisać dane kontaktowe właściciela, metki z kodem kreskowym, breloczki do kluczy …
Jeśli planujesz zamówić karty plastikowe o niestandardoym kształcie, który wydaje się bardzo skomplikowany, lub nawet nie do zrealizowania na pierwszy rzut oka, skontaktuj się z nami. Podejmujemy się nawet bardzo złożonych zamówień.

Opcje wykonania
Pamięć chip
Breloczki do odłamania
Zdrapka
Materiał kolorowy
Zapach (np. kawy)
Kod kreskowy
Nietypowe kształty i rozmiary
Hologram
Grawerowanie laserowe
Embossing (tłoczenie)
Laminat kart plastikowych
Podkłady metaliczne
Miejsce na podpis
Lakier wybiórczy błyszczący lub matowy
Materiał przezroczysty
Moduł zbliżeniowy
Pasek magnetyczny
hot-stamping
Otwory / dziurki
Materiał ekologiczny
Druk widoczny w UV / IR