Email:
  • produkcja kart plastikowych
  • plastic card manufacturer
  • plastikkarten produktion
  • fabricant de cartes en plastique

Opcje dodatkowe

Materiał kolorowy

Czy wiesz, że możemy wykonać karty również na materiale kolorowym? Jest to idealne rozwiązanie między innymi dla prestiżowych kart klubowych lub ekskluzywnych wizytówek.

Dzięki zastosowaniu kolorowego PVC karta zyskuje unikatowy wygląd, ponieważ krawędzie nie są już w standardowym białym kolorze.

 

W naszej ofercie znajdują się trzy kolory plastiku - to tzw. plastik barwiony w masie:
✔ złoty
✔ srebrny
✔ czarny

 

Czarny PVC jest idealnie nasycony, głęboki i jednolity.

Złoty i srebrny PVC mają natomiast kolory zbliżone do metalicznych Pantone. Powierzchnia karty nie będzie zatem zawierać drobinek brokatu, co jest możliwe tylko poprzez zastosowanie farby sitodrukowej - tzw. podkładu / zadruku metalicznego, lecz gładką i żywą barwę.


 

Poniższe zdjęcie pokazuje zestawienie białego, srebrnego, czarnego i złotego materiału do produkcji kart plastikowych.

 

Karty plastikowe barwione w masie, kolorowy materiał do produkcji kart plastikowych

 

Wspomniane materiały (poza standardowym białym) nie występują w wersji ekologicznej (o eko materiale czytaj więcej tutaj). Nie można też przy ich użyciu wykonać kart zbliżeniowych.

 

Należy również pamiętać, że istnieją pewne ograniczenia w technologii zadruku czarnego, złotego i srebrnego PVC. Farby, których używamy nie są w 100% kryjące, co wiąże się z koniecznością zastosowania białego poddruku w większości przypadków.

 

Przykład karty na czarnym plastiku z białym poddrukiem i zadrukiem offsetowym

 

Karty plastikowe wykonane z czarnego PVC

 

Ponieważ kolorowy arkusz plastiku posiada te same właściwości, co biały i przezroczysty, można je ze sobą łączyć tworząc tym samym bardzo ciekawe karty.

 

Poniżej na zdjęciu jest na przykład karta wykonana z połączenia srebrnego i przezroczystego PVC. Transparentny arkusz został zadrukowany offsetem (wstążka) i brokatowym wzorem.

Dzięki temu uzyskaliśmy delikatny efekt głębi wynikający z różnicy poziomów poszczególnych warstw.

 

Karta wykonana z połączenia srebrnego i przezroczystego PVC

 

Jako producent kart plastikowych zachęcamy do eksperymentowania z plastikiem barwionym w masie i łączenia go z różnymi zdobieniami, jak np. lakier wybiórczy, hot-stamping. Tym sposobem jest możliwe uzyskanie ciekawych i przyciągających wzrok efektów wykorzystując np. tylko samo podłoże i jedną opcję zadruku.

 

Kolejny przykład: karta klubowa ze złotymi krawędziami + prosty zadruk offsetem w kolorze czarnym z wybraniem w projekcie tak, aby częściowo było widać złote podłoże.

Na tej karcie umieściliśmy także złoty pasek magnetyczny HiCo, który idealnie komponuje się z całością.

 

Karta klubowa z czarnym zadrukiem na złotym plastiku ze złotymi krawędziami