Email:
  • produkcja kart plastikowych
  • plastic card manufacturer
  • plastikkarten produktion
  • fabricant de cartes en plastique

Opcje dodatkowe

Materiał przezroczysty

W naszej drukarni korzysta się za zwyczaj z białych arkuszy PVC, jednak mamy też inne opcje podłoża dla kart plastikowych.

Na tej stronie dowiesz się co nieco o materiale przezroczystym, m.in. do jakich kart go używamy i jakie opcje dodatkowe możemy zastosować w produkcji transparentnych kart.

 

Plastikowe karty przezroczyste drukowane są na transparentnym PVC, który jest tak samo wytrzymały jak biały czy kolorowy materiał.

 

Karty mogą być przezroczyste w całości lub częściowo, co pozwala uzyskać bardzo oryginalne efekty projektowe. Wszytko zależy od projektu graficznego.

 

 

 

Producent przezroczystych kart plastikowych

 

 

Najczęściej materiał przezroczysty jest wykorzystywany do produkcji wizytówek, które w efekcie stają się ekskluzywną reklamą firmy i korzystnie wpływają na jej wizerunek.

Karta przeźroczysta może zawierać różne elementy dodatkowe które stosujemy w standardowych kartach: np. zadruk brokatowyhologram czy lakier wybiórczy.

 

Należy pamiętać, że do wydruku technologią offsetową Twojego podstawowego projektu używamy palety składającej się z czterech kolorów: niebieskiego, różowego, żółtego i czarnego (w skrócie z angielskiego CMYK). Niemożliwe jest uzyskanie z tych kolorów barwy białej. Dodatkowo farby nie są w 100% kryjące, czyli same w sobie są delikatnie transparentne.

 

Materiał przezroczysty zalaminowany może być na błyszcząco i matowo.
Przy laminacji matowej chropowatej możemy uzyskać tzw. efekt zamarzniętego plastiku, tzw.  efekt szronionej powierzchni, tzw. "frosted".

 

Poniższa karta to przykład użycia zadruku offsetowego (CMYK), sitodrukowego (biały podkład pod pszczółką) i laminacji matowej.

 

Karta plastikowa transparentna zadrukowana CMYK i białym

 

Jeśli w Twoim projekcie znajdują się jakiekolwiek białe elementy, to przyjmą one barwę podkładu (plastiku).

 

Mamy jednak sposób na uzyskanie bieli oraz, tym samym, większego stopnia krycia. Kolor biały możemy nałożyć na plastik przezroczysty w innym dziale naszej firmy za pomocą maszyny sitodrukarskiej.

Wiąże się to oczywiście z koniecznością pasowania ze sobą obu technik druku, trzeba mieć więc na uwadze odpowiednie przygotowanie plików do druku. Służymy wsparciem technicznym, więc skontaktuj się z nami w przypadku pytań.

 

Poniżej pokazujemy, w jaki sposób należy przygotować pliki, aby uzyskać kartę z pszczółką :).

 

Jak przygotować projekt do druku karty przezroczystej z białym poddrukiem

 

Jak widzisz przygotowano dwa pliki: osobny dla offsetu i osobny dla białej farby z sitodruku. Pliki powinny być przygotowane najlepiej w PDF, w krzywych i koniecznie zawierać tzw. spady, czyli grafikę powiększoną o min. 1,5 mm z każdej strony. Spady te zostaną odcięte podczas procesu wykrawania kart z arkusza.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą specyfikacją dostępną tutaj.