zapach

opcja wykonania

opcja
wykonania

karta plastikowa zapachowa

Karty plastikowe zapachowe

Nietuzinkowy sposób aby wyróżnić i podkreślić swoją markę i ofertę. Karty o zapachu kawy, kwiatów, owoców, a nawet czekolady! Karty plastikowe z zapachem to nowa opcja dostępna w produkcji kart plastikowych, możliwa dzięki zaawansowanym technologiom druku.

Aroma marketing

Z wykorzystywaniem zapachu w marketingu i sprzedaży spotykamy się każdego dnia, idąc ulicą lub przechodząc alejką w galerii handlowej. Pizzeria z szeroko otwartym wejściem, kwiaciarnie zraszające kwiaty zapachem róży, salony samochodowe spryskujące wnętrze samochodów sprayem o zapachu … nowego samochodu. Piekarnie, ciastkarnie, drogerie, kafejki.
Nęcąc nasz zmysł zapachu firmy próbują skusić nas do skorzystania z ich oferty. Wykorzystanie aromatu w marketingu jest na tyle ważne i często wykorzystywane, że wyrósł z tego cały sektor o nazwie aroma marketing.
Jego zadaniem jest najczęściej stworzyć przyjemną atmosferę, wywrzeć na kliencie pozytywne wrażenie, skłonić go do dłuższego pobytu w sklepie, czy nawet wprost – zachęcić do zakupu.

Pachnące karty plastikowe

Chęć oryginalnego wyróżnienia swej karty w portfelu klientów sprawiło, że aroma marketing szybko dotarł również do branży produkcji kart plastikowych. Jest możliwy dzięki specjalnym zapachowym lakierom drukarskim.

Karty pokryte takim lakierem będą wywierać na klientach pozytywne wrażenia nie tylko ich atrakcyjnym wyglądem, ale także przyjemnym zapachem, odpowiednio dobranym do oferty twej firmy.

Zapach 'wdrukowany’ w kartę uwalnia się stopniowo po potarciu powierzchni karty palcami. Trwałość aromatu w zależności od sposobu przechowywania i używania karty utrzymuje się przez około rok. Nie każdy zapach jest tak samo trwały, kilka wyjątków wykazuje o wiele dłuższą „żywotność” niż czas zakładany przez producenta lakieru. Dla przykładu zapach kawy, czekolady, pomarańczy po upływie roku nie jest już tak intensywny, jak np. zapach trawy.

karta plastikowa z zapachem kawy

Dostępne zapachy

Karty klienta o zapachu kawy dla kawiarni. Karty lojalnościowe o zapachu pomarańczy dla pijalni soków. Karty podarunkowe pachnące czekoladą dla sieci sklepów ze słodyczami. Karty serwisowe o zapachu gumy dla warsztatu samochodowego. Karty rabatowe o zapachu róży dla sieci kwiaciarni. Spośród ponad stu dostępnych zapachów z pewnością znajdziesz swój aromat. Dostępne zapachy dzielą się na pięć głównych kategorii:
  • kwiaty (np. róża, lawenda, jaśmin)
  • warzywa i owoce (np. pomarańcza, cytryna, malina)
  • drzewa i rośliny (brzoza, eukaliptus, trawa )
  • zioła i przyprawy (rumianek, cynamon, mięta)
  • i inne (pizza, kawa, czekolada)
Dostępne są nawet tak egzotyczne zapachy jak aromat benzyny, tytoniu, popcornu, a nawet wspomniany „zapach nowego samochodu”. Tutaj możesz ściągnąć pełną listę dostępnych zapachów:

lista zapachów - pdf

Dostępne zapachy (pdf)
Opcje wykonania
Druk widoczny w UV / IR
Hologram
Materiał ekologiczny
Zdrapka
Otwory / dziurki
Kod kreskowy
Nietypowe kształty i rozmiary
Pasek magnetyczny
Lakier wybiórczy błyszczący lub matowy
Zapach (np. kawy)
Laminat kart plastikowych
Pamięć chip
Miejsce na podpis / pasek do podpisu
Podkłady metaliczne
Materiał przezroczysty
Moduł zbliżeniowy
Breloczki do odłamania
Embossing (tłoczenie)
Materiał kolorowy